ALEVİ KURUMLARI THY İŞÇİ DİRENİŞİNE DESTEK VERİYOR

Hava-İş sendikasına üye işçilerin direnişine destek amacıyla, İstanbul’daki Alevi kurumları ortaklaşa dayanışma eylemi ve etkinliği düzenliyor.

alevi-thy-destek

Hava-İş sendikasına üye işçilerin direnişine destek amacıyla, İstanbul’daki Alevi kurumları ortaklaşa dayanışma eylemi ve etkinliği düzenliyor.

Alevi kurumlarının öncülük edeceği bu etkinlikle de Atatürk hava limanında bir ilk yaşanacak.

Alevi inancı literatüründe yer alan “Pir Sultan Lokması” adı verilen dayanışma ve paylaşım ritüeli; bu kez direnişçi işçilere yönelik yapılacak.

THY işçilerinin mücadelesinin yanında olan Alevi inancından kurumlar, işçilere karşı yapılan haksızlıkları protesto etmek istiyor. Bu amaç kapsamında işçilerin işe dönüş taleplerini de desteklediklerini göstermek amacıyla 15.2.2013 günü saat 12.00 de Atatürk hava limanındaki direniş yerinde “Pir Sultan Lokması” adı verilen etli pilav ikramı, Semah ekibi gösterisi ve halk sanatçılarının müzik dinletileri etkinliği hazırlandı.

Sendikalardan, devrimci-demokratik ve sosyalist kurumlardan, yazar ve sanatçılardan, İlçe Belediyelerinden, müzik gruplarından katılımların beklendiği etkinliği düzenleyen Alevi inancından kurumlar şunlardır:

Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri ( İstanbul 15 şube), Şahkulu Dergahı, Okmeydanı H.B.Veli Cemevi, Garip Dede Dergahı, Gazi Cemevi, Gazi Pir Sultan Abdal Cemevi,  Anadolu Erenler Derneği

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler