Ethem için sokağa çıkan Dikmenlilere polis yine saldırdı

Dikmenliler bugün Ethem Sarısülük’ü katleden polisin serbest bırakılmasını protesto etmek için sokağa çıktı, polis Dikmen halkına TOMA ve gaz bombalarıyla saldırdı. [info]00:52 –  Gecenin geç saatlerinde polis TOMA’lar ile üçüncü defa saldırdı. Bir sürücü barikat kurmakta olan Dikmen halkının üzerine aracını sürdü. Halk aracın camlarını taşlarla kırması üzerine araç uzaklaşmak zorunda kaldı. Gençlerbirliği Karakızıl taraftarları […]

Dikmenliler bugün Ethem Sarısülük’ü katleden polisin serbest bırakılmasını protesto etmek için sokağa çıktı, polis Dikmen halkına TOMA ve gaz bombalarıyla saldırdı.

[info]00:52 –  Gecenin geç saatlerinde polis TOMA’lar ile üçüncü defa saldırdı. Bir sürücü barikat kurmakta olan Dikmen halkının üzerine aracını sürdü. Halk aracın camlarını taşlarla kırması üzerine araç uzaklaşmak zorunda kaldı. Gençlerbirliği Karakızıl taraftarları da direnişte yerini aldı. Direniş devam ediyor.[/info]

Dikmen halkı saat 23.00’a yaklaşırken sokaklara indi. Polis Kavşağı güzergahında olan halka polis hiç bir uyarı yapmaksızın saldırdı. TOMA’ların yoğun saldırısına rağmen geri çekilmeyen Dİkmen halkı uzun süre direndi.

Saat 23:30’a kadar süren çatışmalarda çok sayıda gaz bombası kullanıldı. Halkın araçlarla yolları kesmesi nedeniyle TOMA’lar ilerleyemedi. Polisin saldırısı şu an itibariyle durdu.

Dikmenliler saldırının kesilmesiyle birlikte dağılan barikatları yeniden kuruyor.

Emek.org.tr

dikmen-direnis-2 dikmen-direnis-1

İlgini çekebilecek diğer içerikler