CHP: Hükümet gayrımeşrudur, istifa etmelidir

Bu akşam yayınlanan ses kayıtlarının ardından olağanüstü toplanan CHP MYK toplantısı sırasında basına açıklama yapan Haluk Koç, hükümete istifa çağrısında bulundu. CHP MYK, ses kayıtlarının ardından olağanüstü toplanmıştı. Parti adına açıklama yapan Haluk Koç “Yolsuzluğun ve kirliliğin merkezindeki bir parti ve hükümet meşruiyetini kaybetmiştir” dedi ve Erdoğan’ı istifaya davet etti. Koç sert açıklamalarda bulunarak, “Sayın […]

Bu akşam yayınlanan ses kayıtlarının ardından olağanüstü toplanan CHP MYK toplantısı sırasında basına açıklama yapan Haluk Koç, hükümete istifa çağrısında bulundu.

CHP MYK, ses kayıtlarının ardından olağanüstü toplanmıştı. Parti adına açıklama yapan Haluk Koç “Yolsuzluğun ve kirliliğin merkezindeki bir parti ve hükümet meşruiyetini kaybetmiştir” dedi ve Erdoğan’ı istifaya davet etti.

Koç sert açıklamalarda bulunarak, “Sayın demiyorum, şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nde Başbakanlık görevini yapan kişi, bakanlar nasıl istifa ettiyse, istifa etmelidir. Hırsızlık ve rüşvet olaylarının altında ezilen bir Başbakan şu andan itibaren istifa etmek zorundadır. Türkiye bu kirle yükle yoluna devam edemez. Pislik örtülmek istenmektedir. Kirlilik örtülmek istenmektedir. Başbakan kendisine ulaşılmasını engellemek istemektedir. Bu hükümet bu saatten itibaren meşruiyetini yitirmiştir” dedi.

Kaynak: sol.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler