Boğaziçi’nde kayyuma karşı dayanışma sergisi devam ediyor

Öğrenciler AKP’li Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına karşı kararlı tavırlarını yeni eylem biçimiyle sürdürüyor. Dayanışma için gönderilen baskılı ve dijital eserlerle Güney Kampüs’ü dev bir sergi alanına dönüştürüldü. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Türkiye’nin farklı bölgelerinden insanların dayanışma için gönderdiği baskılı ve dijital eserlerle bir sergi düzenledi. 22 Ocak Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te başlayan sergiye […]

Öğrenciler AKP’li Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına karşı kararlı tavırlarını yeni eylem biçimiyle sürdürüyor. Dayanışma için gönderilen baskılı ve dijital eserlerle Güney Kampüs’ü dev bir sergi alanına dönüştürüldü.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Türkiye’nin farklı bölgelerinden insanların dayanışma için gönderdiği baskılı ve dijital eserlerle bir sergi düzenledi.

22 Ocak Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te başlayan sergiye 150’den fazla sanatçı 400 civarı eserle katıldığı bildiriliyor.

“Birlikte tarihi çalkalayacağız”

Öğrenciler paylaşımlarında iddialı sözleriyle eylemlerinin boyutunu da işaret ediyor. Diyorlar ki:

“Öncelikle beklediğimizden çok daha fazla katılım aldık, çok güçlü̈ hissettirdi. Kızgınlıklarınızı çok akıllıca aktarmışsınız hepiniz, tekrardan teşekkür ederiz. Katılımınız çok kıymetli, birlikte tarihi çalkalayacağız.”

22 Ocak Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te başlayan sergi için Türkiye’den ve dünyadan 150’den fazla sanatçıdan 400 civarı eser topladı.

Devam edecek olan serginin sanal versiyonu için de hazırlıklar sürüyor.,

Devam edecek olan serginin sanal versiyonunun hazırlık aşamasında olduğu bildirildi.

Öğrencilerin paylaşımları bounsergi adlı Instagram hesabından takip edilebilir.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar