BirGün muhabiri Zeynep Kuray serbest bırakıldı

Dün gözaltına alınan BirGün muhabiri Zeynep Kuray savcılıkta ifadenin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Kuray, dün saat 22.00’de Terörle Mücadele Şubesinden polislerce evi basılarak gözaltına alınıp, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü. Kuray’a Facebook’a yazdığı iddia edilen yazılar gerekçe gösterilerek, “terör örgütü propagandası” suçlaması yöneltilmiş, polisin araması sırasında gazetecinin bilgisayarına ve cep telefonuna el konmuş ve odası aranmıştı. […]

Dün gözaltına alınan BirGün muhabiri Zeynep Kuray savcılıkta ifadenin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Kuray, dün saat 22.00’de Terörle Mücadele Şubesinden polislerce evi basılarak gözaltına alınıp, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü.

Kuray’a Facebook’a yazdığı iddia edilen yazılar gerekçe gösterilerek, “terör örgütü propagandası” suçlaması yöneltilmiş, polisin araması sırasında gazetecinin bilgisayarına ve cep telefonuna el konmuş ve odası aranmıştı.

Avukatı Tamer Doğan bianet’e yaptığı açıklamada, kendilerine gösterilen arama ve el koyma kararında, suçlamaya gerekçe olarak “Facebook paylaşımları” yazdığını, daha önceki bu tür soruşturmalarda gerekçe olarak ise çoğunlukla “sosyal medya paylaşımları” yazdığını belirtmişti.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar