Almanya’da mültecilerin açlık grevi devam ediyor

Almanya’da açlık grevindeki mülteciler için dün Almanya İçişleri Bakanlığı ile bir görüşme yapıldı. Yapılan görüşmelerde İçişleri Bakanlığının tek yanıtı “mültecilerin açlık grevlerini derhal bırakmaları ve kendilerine karşı yapılan şantaja asla izin vermeyecekleri” oldu. Gecenin geç saatlerine polis eylem alanını boşaltmak ve mültecilere zorla besin vermek istedi. Ancak mültecilerin yanında olan kitlenin giderek artması nedeniyle polis […]

Almanya’da açlık grevindeki mülteciler için dün Almanya İçişleri Bakanlığı ile bir görüşme yapıldı. Yapılan görüşmelerde İçişleri Bakanlığının tek yanıtı “mültecilerin açlık grevlerini derhal bırakmaları ve kendilerine karşı yapılan şantaja asla izin vermeyecekleri” oldu.

Gecenin geç saatlerine polis eylem alanını boşaltmak ve mültecilere zorla besin vermek istedi. Ancak mültecilerin yanında olan kitlenin giderek artması nedeniyle polis müdahale edemedi.

Ambulans ekipleriyle konuşan polis, doktorlardan “müdahaleden yana değiliz” cevabını aldı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde birçok mülteci hastaneye kaldırılması üzerine çadırların yanına bir sağlık çadırı kuruldu. Şu anda 12 mülteci hastanede.

İlerleyen zamanlarda yeniden bir polis müdahalesi bekleniyor.

Emek.org.tr

almanya-multeciler-3 almanya-multeciler-2

İlgini çekebilecek diğer içerikler