TMMOB İŞÇİ SINIFININ BİRLİK, MÜCADELE, DAYANIŞMA GÜNÜNÜ ALANLARDA KUTLAYACAK! YAŞASIN 1 MAYIS!

Bundan yüzyılı aşkın bir süre önce emekçilerin ateşlediği fitil; 1 Mayıslarda “Başka Bir Yaşam, Başka Bir Türkiye, Başka Bir Dünya Mümkün” diyenlerin yolunu, yolumuzu bugün de aydınlatmaya devam ediyor. Her 1 Mayıs‘ta, bir yandan geçmişte yaşanan mayısların birinci günlerini yeniden anımsamak ve yeniden anımsatmak görevimiz, bir yandan da gelecek güzel günlerde yaşanacak 1 Mayıslara olan […]

tmmob-1-mayis-afis-2013Bundan yüzyılı aşkın bir süre önce emekçilerin ateşlediği fitil; 1 Mayıslarda “Başka Bir Yaşam, Başka Bir Türkiye, Başka Bir Dünya Mümkün” diyenlerin yolunu, yolumuzu bugün de aydınlatmaya devam ediyor.

Her 1 Mayıs‘ta, bir yandan geçmişte yaşanan mayısların birinci günlerini yeniden anımsamak ve yeniden anımsatmak görevimiz, bir yandan da gelecek güzel günlerde yaşanacak 1 Mayıslara olan inancı dile getirmek görevimiz var.

1 Mayıs sesimize ses katma, yüreklerimizi yüreklerimizle birleştirme günü.
1 Mayıs emperyalizme ve onun ülkemizdeki taşeronuna daha güçlü karşı durma günü.
1 Mayıs gericiliğe ve ırkçılığa karşı daha fazla dik durma günü.
1 Mayıs dünyadaki kardeşlerimizle birlikte bize dayatılan açlığı, yoksulluğu, sömürüyü, savaşı, gözyaşını ve acıyı yenmek için, kendi yaşamımızı ve geleceğimizi savunmak için, mücadele bayrağını daha da yükseltme günü.
1 Mayıs savaşa karşı barışın, kardeşliğin, bir arada yaşamın, adaletin ve dayanışmanın hüküm sürdüğü, halkların kardeşliğinin sağlandığı bir gelecek yaratmak için mücadelemizi kararlılıkla sürdürme günü.
1 Mayıs “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Mücadelemiz” deme günü.

TMMOB, emekten ve insandan yana tavır alan bir meslek örgütü olarak, mücadelesinin sıcaklığının büyüttüğü coşkusuyla, her zamankinden daha dik ve her zamankinden daha kararlı bir şekilde, 1 Mayıs‘ta örgütlü olduğu her yerde, dost emek – meslek örgütleri ve demokrasi güçleri ile birlikte yan yana, omuz omuza alanlarda olacak.

1 Mayıs‘ta ellerimizde eşitlik, özgürlük ve adalet isteyen bayraklarımız olacak.
Yapacaklarımız var daha, birlikte yazacağımız tarihler var. Yürüyoruz inançla.
Yaşasın emeğin birlik, mücadele, dayanışma günü!
Yaşasın 1 Mayıs!

Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

İlgini çekebilecek diğer içerikler