THY İŞÇİLERİ 8 MART’TA DİRENİŞTE!

Dünyanın dört bir yanında emekçi kadınlar günü olarak kutlanan 8 Mart’ta, THY işçileri havaalanında kitlesel bir etkinlik gerçekleştirdi.


Dünyanın dört bir yanında emekçi kadınlar günü olarak kutlanan 8 Mart’ta, THY işçileri havaalanında kitlesel bir etkinlik gerçekleştirdi.

Saat 12.30′da başlayan 8 Mart kutlamasına katılım oldukça yoğundu. Davul zurna eşliğinde halaylar çeken kadınlara, erkek işçiler de destek verdi. Ortaklaşa hazırlanan pasta ve kurabiyelerle destekçilerini ağırlayan işçileri CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi de yalnız bırakmadı.

Sık sık ‘Yaşasın kadın dayanışması’, ‘Eşit işe eşit ücret’, ‘Kadına yönelik şiddete son’, ‘Güvenceli iş güvenli gelecek istiyoruz’ sloganlarının atıldığı 8 Mart kutlamasına Sendikal Güç birliği Platformu Kadın Koordinasyonu, CHP BAKIRKÖY, İşçi Partisi, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Emekçi Kadınlar, Mücadele Birliği, İlerici Kadınlar Derneği, Emek ve Özgürlük Cephesi, UİDDER, Hey Tekstil Direnişçileri, DHL direnişçileri, EMEP, ÖDP, Halkevleri,Dev Sağlık-iş Sendikası ve Sanatçı Pınar Aydınlar da katıldı.

8 Mart’larda alanları dolduran, THY işçilerinden desteğini esirgemeyenleri selamlayın Hava-iş Genel Başkan Yardımcısı Simay Çekem kadınların maruz kaldığı sorunlara dikkat çekti. ‘Kadın olmaktan kaynaklı tüm sorunların çözülmesi için, kadın-erkek eşitliği için ellerimizi ve seslerimizi birleştirmeliyiz’ diye konuşan Çekem, herkesi THY işçilerinin haklı mücadelesi ile dayanışmaya çağırdı.

Etkinlik daha sonra şiir ve Emeğe Ezgi müzik grubunun dinletisiyle devam etti. Son olarak THY Direnişinden Kadınlar, oluşturdukları koro eşliğinde şarkılar söylediler.

thy-kadin

thy-kadin-1

İlgini çekebilecek diğer içerikler