Tayyip Erdoğan gelecek diye Mersin’de direniş çadırlarını söktüler

Akdeniz Olimpiyatları’nın açılış töreni için Mersin’e gidecek olacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için çevik kuvvet polisleri Barış Meydanı’ndaki direniş çadırlarını söktü. Günlerdir Mersin Barış Meydanı’nı direniş alanına dönüştüren eylemcilere gecenin geç saatlerinde polis saldırdı. Başbakan Tayyip Erdoğan için dikensiz gül bahçesi kurma çabasına giren çevik kuvvet polisleri Barış Meydanı’nı kordona aldı. Meydandaki direnişçilerin dışarıya çıkmasına […]

Akdeniz Olimpiyatları’nın açılış töreni için Mersin’e gidecek olacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için çevik kuvvet polisleri Barış Meydanı’ndaki direniş çadırlarını söktü.

Günlerdir Mersin Barış Meydanı’nı direniş alanına dönüştüren eylemcilere gecenin geç saatlerinde polis saldırdı. Başbakan Tayyip Erdoğan için dikensiz gül bahçesi kurma çabasına giren çevik kuvvet polisleri Barış Meydanı’nı kordona aldı. Meydandaki direnişçilerin dışarıya çıkmasına izin vermeyen polis, dışarıdan gelen eylemcilerin içeriye girmesine izin vermedi.

Meydandaki ve dışarıdaki eylemciler, polisin alanda yer alan çadır, gıda ve malzemelere el koyarak kamyonlara yüklemesini oturma eylemiyle protesto etti.

Alınan bilgilere göre polisin meydandaki direnişçilere iki kez kimlik kontrolü yaptığı ve bazı direnişçileri gözaltına aldığı belirtiliyor.

Emek.org.tr

mersin-direnis-polis-mudahalesi-1 mersin-direnis-polis-mudahalesi-2 mersin-direnis-polis-mudahalesi-3

 

mersin-direnis-polis-mudahalesi-4

İlgini çekebilecek diğer içerikler