Suriye ile savaşa Hayır!

Suriye üzerinde oynanan oyunlarla savaş kışkırtmaları hız kazanıyor. Ülkemizin Suriye ile savaşa sokulmasına hayır diyor, şiddetle karşı çıkıyoruz.

Suriye üzerinde oynanan oyunlarla savaş kışkırtmaları hız kazanıyor.

Ülkemizin Suriye ile savaşa sokulmasına hayır diyor, şiddetle karşı çıkıyoruz.

ahayır.

 

 

 

AKP hükümetinin savaşa girmek için çok istekli olduğu ve savaş için TBMM’nden “savaş teskeresi” alma çabalarını da artırdığı günleri yaşıyoruz.

Ortadoğu coğrafyası, emperyalistlerin savaş yıkıcılığına uğratılarak halklara zulüm yaşatılmaya devam edilmektedir.

Orta-Doğu savaşlarından anlaşıldı ki; savaş halklar üzerinde baskı ve sömürünün arttırılması, emekçilerin yokluk ve yoksulluklara gömülmesidir. Emekçiler açısından gözyaşı, kan ve can kayıpları demektir.

Savaş biz emekçiler için tek kelimeyle yıkım demektir.

Suriye halkları bizim düşmanımız değildir ve olamaz da… Biz emekçilerin Suriye ile girilecek bir savaştan çıkarımız yoktur ve olamaz da

Ülkemiz bu emperyalist oyunlara alet edilerek Suriye’de savaşa sokulmak istenmektedir.

Biz emekçiler bu savaş tezgahlarına düşmeyeceğiz.

Komşu ülkeler ve halklarıyla demokratik ilişkilere dayalı, karşılıklı saygıyı temel alan eşit ve barışçıl ilişkiler istiyoruz.

Suriye’ye yönelik emperyalist müdahaleye ve yönlendirmelere son verilmelidir. Suriye Halklarının egemenlik haklarına ve kaderlerini kendilerinin belirleme haklarına yönelik emperyalist müdahaleleri ve savaş kışkırtmalarını yanlış ve çok haksız görüyoruz.

Suriye ülkesi ve halklarıyla savaş yapılmasını istemiyoruz. Emperyalistlerin, onların işbirlikçisi devlet ve hükümetlerin savaş kışkırtmalarına, halklar arası düşmanlıkları körüklemelerine son verilmelidir, bunlara kesinlikle karşı çıkılmalıdır.

Ortadoğu’da halk düşmanlarının oyunlarına gelmeyelim.

Yaşasın Orta-Doğu halklarının dostluğu!

Suriye’ye yönelik savaş oyunlarına ve savaş kışkırtmalarına son!

İŞÇİYİZ, EMEKÇİYİZ VE BU SAVAŞ BİZİM SAVAŞIMIZ DEĞİL!

Emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler