Leroy Merlin grevinin 4. gününde dayanışma şenliği

Türkiye’nin ilk yapı market ve AVM grevi olan Leroy Merlin grevinin 4. gününde dayanışma şenliği gerçekleştirildi. DİSK’e bağlı Sosyal-İş Sendikası’na üye olan Leroy Merlin Yapı Market işçileri, işveren ile sendika arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkmıştı. Türkiye’nin ilk yapı market ve AVM grevi olma özelliği taşıyan Leroy Merlin grevinin 4. […]

Türkiye’nin ilk yapı market ve AVM grevi olan Leroy Merlin grevinin 4. gününde dayanışma şenliği gerçekleştirildi.

DİSK’e bağlı Sosyal-İş Sendikası’na üye olan Leroy Merlin Yapı Market işçileri, işveren ile sendika arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkmıştı. Türkiye’nin ilk yapı market ve AVM grevi olma özelliği taşıyan Leroy Merlin grevinin 4. gününde Sosyal-İş tarafından grevle dayanışma şenliği düzenlendi.

Şenlik sırasında yapılan basın açıklamasında Leroy Merlin işvereninin grevi etkisizleştirme çabalarına girdiğini ve greve çıkmayan işçileri tam gün çalıştırmaya başladığı belirtildi. Tüm olumsuzluklara rağmen grevin başarıya ulaşacağı belirtilen açıklamada “Taleplerimize yanıt verin, çözüm için adım atın, sözleşmemizi imzalayalım. Eğer anlaşmak yerine, başka yollara başvurma niyetinde iseniz, bize de gereğini yapmaktan başka çare bırakmayacaksınız. Bununla birlikte bizim dileğimiz anlaşmanın sağlanması ve çalışma barışının bir an önce tesis edilmesidir. Şunu da unutmayınız ki, haklı taleplerimize yanıt almak için grevimizi güçlü biçimde sürdürmekten hiçbir zaman geri durmayacağız” dendi.

Etkinliğe TÜMTİS, CHP, EMEP, TKP, BDP, FKF ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nden öğretim görevlileri destek verirken, iş kolunun değişmesi nedeniyle Genel-İş Sendikası’na üye olan Çankaya Belediyesi Belde A.Ş işçileri şenlikte yer aldı.

Bursa

bursa-sosyal-is-leroy-merlin

 

Ankara

ankara-sosyal-is-leroy-merlin

İlgini çekebilecek diğer içerikler