GREVE HAZIRLANAN HAVA-İŞ SENDİKASINA DESTEK ARTIYOR!

Greve çıkış günü olan 15 Mayıs yaklaştıkça sendikanın, işçilerin ve destek güçlerinin etkinlikleri de hızlanmaya başladı.

hava-is-grev1

Greve çıkış günü olan 15 Mayıs yaklaştıkça sendikanın, işçilerin ve destek güçlerinin etkinlikleri de hızlanmaya başladı.

Türk-İş İstanbul Şubeler Platformundan, THY işçilerinin hazırlandığı greve açık destek verildi.

Hava-İş Sendikası ve greve hazırlanan THY işçileri, uluslar arası emek örgütlerinden önemli bir desteği arkasına almış durumda. Uluslar arası sendikal konfederasyonlar olan ITF ve ETF, yaptığı açıklamalarda Hava-İş sendikasının ve 305 direnişçinin yanında olduğunu resmen ilan ederek AKP hükümetini uyarmışlardı.

08.05.2013 günü Hava-İş sendikası genel merkezinde grev hazırlıkları kapsamında toplantılar devam ederken, önemli bir işçi ve sendikacılar topluluğu Hava-İş sendikasını ziyaret etti.

Türk-İş İstanbul şubeler platformu sendika temsilcileri ve işçileri, kitlesel olarak dayanışma ziyaretinde, Hava-İş sendikasının ve işçilerinin grev ve hak mücadelesinde birlikte olduklarını açıkladılar.

Petrol-İş, Belediye-İş, Deri-İş, Yol-İş, TekGıda-İş, Haber-İş sendikaları yöneticileri ve yönetim kurulları ve işyeri temsilcilerinin, işçilerin yer Aldığı dayanışma ziyaretinde yapılan konuşmalarda, Hava-İş sendikası ve işçilerinin mücadelesinin yalnız olmadığı, grevde de birlikte olunacağı mesajları verildi. 08.05.2013

Emek.org.tr

hava-is-grev1

 

hava-is-grev1

İlgini çekebilecek diğer içerikler