DHL’DE KORSAN SENDİKA OYUNUNA KARŞI TÜMTİS’E DESTEK MESAJLARI

İki yılı aşkın bir süredir DHL’de örgütlenme çalışması yapan ve DHL’de işten atılmalara karşı direnişi sürdüren TÜMTİS sendikası ve işçilerine destek mesajları büyüyor.

dhl-sendika-oyunu

İki yılı aşkın bir süredir DHL’de örgütlenme çalışması yapan ve DHL’de işten atılmalara karşı direnişi sürdüren TÜMTİS sendikasına ve işçilerine destek mesajları büyüyor.

DHL işvereninin baskı, tehdit, sendikaya üye olmayan işçileri diğerlerine karşı kayırma, sendikasız işçilerin ücretlerinde artış ve ek sosyal yardımlar sağlama, işten çıkarma gibi birçok yol yöntem politikalarının tutmaması üzerine DHL’de başvurduğu korsan sendikacılık oyununa karşı sendikaların ortak tutumu gelişiyor.

Hak-İş sendikasına bağlı Taşıma-İş sendikasının DHL’de TÜMTİS sendikasının örgütlülüğünü kırmak için işveren ile işbirliği yaparak işçileri zorla üye yaptırma çalışmalarına karşı Hava-İş, Belediye-İş,  Basın-İş, Kristal-İş, Petrol-İş, Deri-İş ve Tek Gıda-İş sendikası destek mesajları yayınladı.

6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ile Taşıma-İş gibi korsan, sarı ve taşeron sendikacılığın diğer iş kollarında da yaşanacağı bekleniyor.

TÜMTİS sendikasının yanında olduklarını ve bundan sonra ki süreçte de Taşıma-İş sendikasının bu örgütsüzleştirme ve parçalama girişimlerine karşı ortak mücadeleyi sürdürecekleri vurgulandı.

Sendikaların destek mesajlarını okumak için aşağıdaki linklere tıklayın:

DHL’de Hak-İş Oyununa Karşı TÜMTİS Sendikasına Destek Mesajları: Tek Gıda-İş

DHL’de Hak-İş Oyununa Karşı TÜMTİS Sendikasına Destek Mesajları: Deri-İş

DHL’de Hak-İş Oyununa Karşı TÜMTİS Sendikasına Destek Mesajları: Hava-İş

DHL’de Hak-İş Oyununa Karşı TÜMTİS Sendikasına Destek Mesajları: Petrol-iş

DHL’de Hak-İş Oyununa Karşı TÜMTİS Sendikasına Destek Mesajları: Kristal-İş

DHL’de Hak-İş Oyununa Karşı TÜMTİS Sendikasına Destek Mesajları: Belediye-İş

DHL’de Hak-İş Oyununa Karşı TÜMTİS Sendikasına Destek Mesajları: Basın-İş

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler