BEDAŞ İşçileri Direnişlerinin 152. Gününde Taksim’de

Direnişlerinin 152. gününü dolduran Enerji-Sen üyesi  BEDAŞ işçileri her Cuma olduğu gibi, Galatasaray Lisesi önünden BEDAŞ ’a yürüyüş gerçekleştirdi.

bedas-152-gununde-taksim-yuruyus-2

Direnişlerinin 152. gününü dolduran Enerji-Sen üyesi  BEDAŞ işçileri her Cuma olduğu gibi, Galatasaray Lisesi önünden BEDAŞ ’a yürüyüş gerçekleştirdi.

‘’BEDAŞ’TAN ATILAN İŞÇİLER GERİ ALINSIN’’ pankartı ile yürüyen işçiler THY Taksim Satış Ofisi önüne geldiklerinde, Hava-iş üyesi direnişçi işçilerle dayanışmak için ‘’Havada, karada, her yer direniş’’ sloganı attılar.

BEDAŞ önüne gelindiğinde direnişçi işçiler adına açıklamayı yapan Arif İnan şunları söyledi: ‘’152 gündür sürdürdüğümüz mücadele, kararlılığımız ve emekten yana olanların desteği ile kazanana kadar sürecek. Kendine demokrat AKP iktidarı, işverenler ve yandaş işçi örgütleri aracılığıyla hazırladığı yeni sendikalar kanunu ile işçi sınıfının örgütlenme hakkını engellemektedir. Bizler bundan sonra da yasaların Meclis’te değil sokakta yapılacağı bilinciyle hareket edecek, fili ve meşru mücadelemizle toplu sözleşme hakkımızı kazanacağız. Biz enerji işçileri çocuklarımızın ve genç işçilerin savaş batağında ölmelerine izin vermeyeceğiz, kardeş halklara yönelik her türlü saldırganlığa kalkan olacağız, emeğimizin, alınterimizin savaş bütçesi ile gasp edilmesine sessiz kalmayacağız.’’

Emek.org.tr

bedas-152-gununde-taksim-yuruyus-3

bedas-152-gununde-taksim-yuruyus-4

bedas-152-gununde-taksim-yuruyus-5

İlgini çekebilecek diğer içerikler