Rojava’da seferberlik

Radikal İslamcı grupların Rojova’da Kürt bölgelerine geniş çaplı saldırılarının ardından Batı Kürdistan’da seferberlik durumuna geçildi. Rojova’da halk, yaşam alanlarını korumak için El Nusra Cephesi’ne karşı birleşik mücadeleyi büyüttü. Seferberliğin ardından birçok şehirde yaralıların acil kan ihtiyaçlarını karşılamak için kan bankaları, maddi ve lojistik destek merkezleri kuruldu. ANF’de yer alan habere göre şehirlerde kurulan YPG merkezlerine, […]

Radikal İslamcı grupların Rojova’da Kürt bölgelerine geniş çaplı saldırılarının ardından Batı Kürdistan’da seferberlik durumuna geçildi.

Rojova’da halk, yaşam alanlarını korumak için El Nusra Cephesi’ne karşı birleşik mücadeleyi büyüttü. Seferberliğin ardından birçok şehirde yaralıların acil kan ihtiyaçlarını karşılamak için kan bankaları, maddi ve lojistik destek merkezleri kuruldu.

ANF’de yer alan habere göre şehirlerde kurulan YPG merkezlerine, El Nusra saldırılarına karşı savunmak için aralarında kadın ve yaşlılarında bulunduğu binlerce kişi başvuruda bulundu.

Rasulayn ve Tal Abyad olmak üzere birçok kentte çatışmalar şiddetlenerek büyüyor. YPG saldırıları sonucu El Nusra üyelerinin ağır kayıplar verdiği belirtiliyor.

Bölgede yaşayan Hristiyanlar, PYD güçlerine destek vermek amacıyla Asayiş’in kontrol noktalarında nöbet tutuyor.

İlgini çekebilecek diğer içerikler