El Nusra çetecileri saldırıyor, mermiler Ceylanpınar’a isabet ediyor

El Kaide bağlantılı El Nusra çetesi Suriye’de Kürt yerleşim yerlerine saldırmaya devam ediyor. YPG güçleriyle çeteler arasındaki çatışmalarda sık sık çetelerin attığı mermiler Ceylanpınar’a düşüyor. Yine çetelerin attığı top mermileri Ceylanpınar’a düştü. Türkiye tarafından alınan tek önlem ise “Can güvenliğiniz için evden çıkmayın!” Çeteciler yine Kürt yerleşim yerlerine saldırıyor. YPG’li militanlar ise çetelere karşı yaşam […]

El Kaide bağlantılı El Nusra çetesi Suriye’de Kürt yerleşim yerlerine saldırmaya devam ediyor. YPG güçleriyle çeteler arasındaki çatışmalarda sık sık çetelerin attığı mermiler Ceylanpınar’a düşüyor. Yine çetelerin attığı top mermileri Ceylanpınar’a düştü. Türkiye tarafından alınan tek önlem ise “Can güvenliğiniz için evden çıkmayın!”

Çeteciler yine Kürt yerleşim yerlerine saldırıyor. YPG’li militanlar ise çetelere karşı yaşam alanlarını savunmaya devam ediyor. Raselayn’da süren çatışmalarda çetecilerin attığı top mermilerinin bazı evlere isabet ettiği belirtiliyor.

DİHA’nın geçtiği habere göre, El Nusra Cephesi, YPG’lilerin denetiminde olan Raselayn’da tank ve havanların da bulunduğu ağır silahlarla saldırı gerçekleştirdi. Bölgede sivillerin de yaralandığı gelen bilgiler arasında.

El Nusra Cephesi çetelerinin bulunduğu alandan Ceylanpınar’a da uçaksavar, makineli tüfek ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Gazetecilerin beklediği Ceylanpınar Öğretmenevi’ni hedef alan El Nusra Cephesi mensuplarının yaptığı ağır silah atışları Öğretmenevi’nin yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü’nün misafir hanesine de isabet etti. Öğretmenevi’ndeki gazeteciler, binanın arkasına saklanmak zorunda kaldı ve bekleyişlerini sürdürüyor. Aydınlık Mahallesi’ne de havan mermisinin düştüğü belirtiliyor.

El Nusra Cephesi çeteleri, Ceylanpınar’a yönelik ağır silahlarla ateşi devam ederken, Türkiye tarafından da askerler gelen atışa yoğun şekilde karşılık veriyor.

İlgini çekebilecek diğer içerikler