Direniş Gezi ve Taksim yasağını deldi!

Günlerdir devam eden çatışmalar bugün de devam etti. Gümüşsuyu, Elmadağ, Beşiktaş, Divan Oteli önü, Tünel çevresinde yoğunlaşan polis saldırılarına karşı halk yanıtı sokağı terk etmeyerek gösterdiği direniş ile verdi. Taksim’de süren kararlılık 30 saattir süren kesintisiz direniş ile devam ediyor. Tünel’den Taksim Meydan’a, Taksim’den Şişli’ye, Şişli’den Beşiktaşa kadar insan dolu sokaklarda yaklaşık 1 milyon insan […]

Günlerdir devam eden çatışmalar bugün de devam etti. Gümüşsuyu, Elmadağ, Beşiktaş, Divan Oteli önü, Tünel çevresinde yoğunlaşan polis saldırılarına karşı halk yanıtı sokağı terk etmeyerek gösterdiği direniş ile verdi. Taksim’de süren kararlılık 30 saattir süren kesintisiz direniş ile devam ediyor.

Tünel’den Taksim Meydan’a, Taksim’den Şişli’ye, Şişli’den Beşiktaşa kadar insan dolu sokaklarda yaklaşık 1 milyon insan vardı. Saatlerce süren çatışmada polis yüzlerce kişiyi kasti olarak yaraladı, ara sokaklarda şiddet uyguladı. Sokak sokak süren direniş sonucunda polis Taksim Meydanı’ndan çekilmek zorunda kaldı. Taksim Meydanı’nda ‘Hükümet istifa’, ‘Faşizme karşı omuz omuza’, ‘Taksim bizim İstanbul bizim’, ‘AKP halka hesap verecek’, ‘Tayyip baksana kaç kişiyiz saysana’ sloganları yankılanırken yurttaşlar sokaklarda zafer kutladı.

Her renk ve her yaştan insanın sahip çıktığı Taksim ve Gezi Parkı mücadelesinde oto sansür uygulayan, Taksim’de yurttaşlara yaşatılan zulmü yayınlamayan merkez medyaya tepki olarak canlı yayın araçlarının üstü boyandı. Gezi parkını kaçarak terk eden polislerin araçları ateşe verildi.

Dünya’nın birçok ülkesinde yaşananların canlı olarak görsel medya’da yer almasına rağmen ülkemiz medyasında hiç yer almamasına karşı direnişçiler ‘Satılmış Medya’ sloganları attı. Taksim Meydanı’nda yer alan İHA (İhlas Haber Ajansı) yayın aracına saldırıldı, üzerine yazılamalar yapıldı. İHA aracı meydandan çekilmek zorunda kaldı.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler