Divriği Kültür Derneği‎ duyarlılığı

Divriği Nursal köyünde Altın madeni arama çalışmalarına karşı çıkan Divriği Kültür Derneği, çalışmaları teşhir etme ve kamuoyu oluşturma amacıyla hazırladığı afiş engellediği için etkinliğe katılmıyor. Sivas platformu’nun Divriği Mursal Köyü’ndeki altın madeni arama çalışmalarına duyarsız kalmasını eleştiren Divriği Kültür Derneği‎, bir açıklama yayınlayarak “Sivas Günleri Etkinliği’ne anti-demokratik engellemeyle karşılaştıkları için katılmayacaklarını duyurdu. Açıklama şöyledir: KAMUOYUNA […]

Divriği Nursal köyünde Altın madeni arama çalışmalarına karşı çıkan Divriği Kültür Derneği, çalışmaları teşhir etme ve kamuoyu oluşturma amacıyla hazırladığı afiş engellediği için etkinliğe katılmıyor.

Sivas platformu’nun Divriği Mursal Köyü’ndeki altın madeni arama çalışmalarına duyarsız kalmasını eleştiren Divriği Kültür Derneği‎, bir açıklama yayınlayarak Sivas Günleri Etkinliği’ne anti-demokratik engellemeyle karşılaştıkları için katılmayacaklarını duyurdu.

Halk altın arama çalışmalarına karşı koymuştu.

Açıklama şöyledir:

KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME:
“Sivas Günleri’ne Katılmıyoruz”
Dernek Yönetim Kurulumuz, Sivas Platformu tarafından, 28-29-30 Eylül tarihlerinde Yenikapı’da yapılacak olan Sivas Günleri Etkinliği’ne katılmama kararı almıştır.

Divriği Programı ile ilgili yapılan hazırlık toplantısında, stantta Divriği Mursal Köyü’ndeki altın madeni aramaya karşı itirazımızı belirten bir afiş asma talebimiz komisyon tarafından uygun bulunmamıştır. Şu an için Divriği’nin en önemli meselesini kamuoyu ile paylaşamayacaksak bu etkinlikte bulunmanın da bir anlamı olmayacağına karar verdik.

Dostlarımıza, üyelerimize ve kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Divriği Kültür Derneği  48. Dönem Yönetim Kurulu

emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler