Zonguldak’ta maden ocağında patlama: 3 işçiye ulaşılamıyor

Zonguldak Kilimli ilçesinde ruhsatsız bir maden ocağında sabaha karşı meydana gelen patlamada 2 madenci yaralandı, ocakta mahsur kalan üç işçiye ulaşılamıyor. Vali Erdoğan Bektaş, “Şu an işçilere ulaşıldı. Hayatlarından umudumuz yok. Olayın soruşturmasıyla ilgili gereği yapılıyor. Şu an 3 arkadaşımızı çıkarmak için çalışıyoruz” dedi. Kilimli ilçesi Çamlık Mahallesi Dağ Yolu Sokağı’nda, saat 03.00 sıralarında ilçeye […]

Zonguldak Kilimli ilçesinde ruhsatsız bir maden ocağında sabaha karşı meydana gelen patlamada 2 madenci yaralandı, ocakta mahsur kalan üç işçiye ulaşılamıyor.

Vali Erdoğan Bektaş, “Şu an işçilere ulaşıldı. Hayatlarından umudumuz yok. Olayın soruşturmasıyla ilgili gereği yapılıyor. Şu an 3 arkadaşımızı çıkarmak için çalışıyoruz” dedi.

Kilimli ilçesi Çamlık Mahallesi Dağ Yolu Sokağı’nda, saat 03.00 sıralarında ilçeye bağlı Asgaritepe mevkiindeki özel bir madende meydana geldi. İ.A’ya ait ruhsatsız bir maden ocağında metan gazı sıkışması nedeniyle patlama oldu.

Patlamada yaralanan işçiler Evren Cinemre ve Adem Alibaş mesai arkadaşları tarafından kurtarıldı. Ocakta mahsur kalan ve öldükleri düşünülen maden işçileri Kenan Çavuş, Hasan Gençtürk ve Uğur Göktaş’a ulaşılmaya çalışılıyor.

fotograf Gürkay Gündoğan

Söz konusu maden ocağına gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekipleri arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

Vücutlarında yanıklar oluşan ve ocaktan çıkartıldıktan sonra Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılan Evren Cinemre ve Adem Alibaş’ın hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.

Ocak önüne çok sayıda polis, AFAD ve sağlık ekibi yönlendirildi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekipleri de ocağa girerek kurtarma çalışmasına katıldı. Kurtarma ekibinde olan 3 işçi de metan gazından etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar