Yine Vali, yine yalan: ‘Olay karanfil bırakmanın ötesinde’

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yine polis müdahalesini savunarak ‘Olay karanfil bırakmanın ötesinde’ dedi. Taksim Dayanışması’nı huzuru bozmak amacıyla çağrı yapmakla suçladı. ‘MÜDAHALEDEN ÖNCE ORTAM HUZURLUYDU!’ Bugünkü eylemde polis müdahalesini ‘etkilenen ulaşım,trafik akışı ve huzur ortamının etkilenmesi’ bahaneleri ile savunan Mutlu’yu eylem görüntüleri adeta yalanladı.Yüz binlerce insanın 19.00 itibariyle toplanığı meydana barış havası hakimdi. TOMA’ların […]

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yine polis müdahalesini savunarak ‘Olay karanfil bırakmanın ötesinde’ dedi. Taksim Dayanışması’nı huzuru bozmak amacıyla çağrı yapmakla suçladı.

‘MÜDAHALEDEN ÖNCE ORTAM HUZURLUYDU!’

Bugünkü eylemde polis müdahalesini ‘etkilenen ulaşım,trafik akışı ve huzur ortamının etkilenmesi’ bahaneleri ile savunan Mutlu’yu eylem görüntüleri adeta yalanladı.Yüz binlerce insanın 19.00 itibariyle toplanığı meydana barış havası hakimdi. TOMA’ların meydanda konumlanmasıve binlerce çevik kuvvet ekibinin meydana girişi ile birlikte savaş ortamını aratmayan görüntüler yaşandı. Polis saldırısı sonrası yüzlerce yurttaş yaralandı, çok sayıda insan da gazdan etkilendi.

‘YİNE YALAN SÖYLÜYORLAR’

Polisin meydanda toplanan yurttaşları ‘yapılan çağrılara duyarsız davranması, alandaki yoğun trafik akışını engellemesi üzerine su bile kullanmadan alandan çıkarmak için çaba sarfettiğini’ anlatan Mutlu, polisin gruplara uygun bir müdahale yaptığını söyledi.

Bugün çekilen fotoğraflar ise Vali Mutlu’nun açıklamalarını yalanlar gibiydi.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar