Yeni Akit haddini aştı, avukatları hedef gösterdi

AKP politikalarının sözde basın ayağı olma görevini layıkıyla yerine getiren Akit, provakatörlükte sınır tanımıyor. Bugüne dek muhalif olan tüm kesimleri gazete sayfalarına taşıyarak teşhir eden Akit gazetesi, sahibinin sesinin bilinen en canlı örneği. Akit, üniversite ve özellikle ODTÜ eylemleri sonrası boy boy üniversite öğrencilerinin fotoğraflarını yayınlayarak gençliği açık hedef haline getirmişti. Son olarak Gezi Parkı […]

AKP politikalarının sözde basın ayağı olma görevini layıkıyla yerine getiren Akit, provakatörlükte sınır tanımıyor. Bugüne dek muhalif olan tüm kesimleri gazete sayfalarına taşıyarak teşhir eden Akit gazetesi, sahibinin sesinin bilinen en canlı örneği.

Akit, üniversite ve özellikle ODTÜ eylemleri sonrası boy boy üniversite öğrencilerinin fotoğraflarını yayınlayarak gençliği açık hedef haline getirmişti.

Son olarak Gezi Parkı eylemlerinden kendine durumdan vazife çıkaran Akit, toplumun ileri ve muhalif unsurlarını akıl almaz suçlamalar ile itham etme peşinde.

Akit’in gündeminde şimdi de halkın avukatları var. Gezi direnişinin en başından bu yana yaşanan polis saldırısına ve AKP hükümetinin faşizan-diktatör tavrına tepki olarak Çağlayan Adliyesi’nde basın açıklaması yapma hakkını kullanan avukatların isimlerini gazete sayfalarında listeleyen Akit Gazetesi kendince avukatlara örgütsel bağlantılar kurmaya çalışmış!

Akit’in akıllara ziyan o haberinde avukatların mesleklerini icra etmeleri suç gibi sunulurken, üye oldukları mesleki kurum ve dernekler suç örgütü gibi gösteriliyor.

Gericiliğin ve faşizmin yazılı sözü ve ortaçağ karanlığının temsilcisi Akit, Gezi Direnişine destek veren avukatları ‘çevreci değil çeteci’ olmakla suçluyor.

Dünün ve bugünün kısacası bilinen tüm zamanların en gerici ve faşist unsuru olma rolünü kaybetmeyecek güruhun kuklası Akit’i daha az gülünç olmaya davet ediyoruz!

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar