Uluslararası eylem gününde THY grevine sendikalardan destek ziyareti

Gezi Parkı direnişi ile açığa çıkan, AKP hükümetinin baskıcı politikalarına karşı halk hareketini desteklemek ve dayanışmak için 21-22 Haziran tarihleri uluslararası eylem günü ilan edildi. Uluslararası Taşımacılık Sendikası(ITF), Uluslar arası Sendikalar Konfederasyonu(ITUC) ve Uluslararası Gıda İşçileri Federasyonu(IUF) örgütlü olduğu tüm ülkelerde sokağa inecek, destek eylemleri gerçekleştirecek. Türkiye’de de Türk-iş içerisindeki muhalif sendikaların oluşturduğu Sendikal Güç […]

Gezi Parkı direnişi ile açığa çıkan, AKP hükümetinin baskıcı politikalarına karşı halk hareketini desteklemek ve dayanışmak için 21-22 Haziran tarihleri uluslararası eylem günü ilan edildi.

Uluslararası Taşımacılık Sendikası(ITF), Uluslar arası Sendikalar Konfederasyonu(ITUC) ve Uluslararası Gıda İşçileri Federasyonu(IUF) örgütlü olduğu tüm ülkelerde sokağa inecek, destek eylemleri gerçekleştirecek.

Türkiye’de de Türk-iş içerisindeki muhalif sendikaların oluşturduğu Sendikal Güç Birliği Platformu(SGBP) THY grevinin sürdüğü THY Genel Müdürlük Binası önünde olacak. 21 Haziran günü saat 12.00’da THY grevcileri ile buluşacak olan SGBP üyesi sendikalar ve üyeleri, faşist uygulama ve politikalara karşı sesini grev alanından yükseltecek.

SGBP’nin eyleme ilişkin çağrısı şöyle:

SGBP(Sendikal Güç Birliği Platformu) uluslararası emek örgütleriyle birlikte eylemde!

Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC), Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu ve Uluslararası Gıda İşçileri Federasyonu (IUF) Türkiye’de toplumsal olayların baskı ve şiddetle engellenmesine karşı, 21-22 Haziran 2013 tarihlerini, uluslararası eylem günü olarak ilan etti. Uluslararası emek örgütleri tüm dünyada üyelerini Türkiye’de demokratik taleplerle harekete geçenlerle dayanışma içinde olmaya, destek vermeye çağırdı.

Bu bağlamda Sendikal Güç Birliği Platformu’nu oluşturan sendikalar 21 Haziran 2013 Cuma günü 12.00′de, Hava-İş Sendikası’nın devam etmekte olan THY grevinin merkezi olan, THY Genel Müdürlüğü önünde eyleme destek açıklaması gerçekleştirecektir.
Emekten yana olan tüm dostlarımızı yan yana olmaya, dayanışmaya omuz vermeye davet ediyoruz.

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar