Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu istifa etti

Uzun süredir eleştirilen Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Mustafa Kumlu istifa etti. Mustafa Kumlu, bugün saat 16:00’da yapılacak yönetim kurulu toplantısı öncesi istifa ettiğini açıkladı. Kumlunun istifasının ardından yedek bir yönetim kurulu üyesi davet edilecek. Mustafa Kumlu, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “2011 yılında yapılan TÜRK-İŞ Genel Kurulu’nun hemen ardından, TÜRK-İŞ Yönetiminde başlatılan huzursuzluk, […]

Uzun süredir eleştirilen Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başkanı Mustafa Kumlu istifa etti.

Mustafa Kumlu, bugün saat 16:00’da yapılacak yönetim kurulu toplantısı öncesi istifa ettiğini açıkladı. Kumlunun istifasının ardından yedek bir yönetim kurulu üyesi davet edilecek.

Mustafa Kumlu, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

“2011 yılında yapılan TÜRK-İŞ Genel Kurulu’nun hemen ardından, TÜRK-İŞ Yönetiminde başlatılan huzursuzluk, zaman içinde giderilemeyecek bir noktaya getirilmiş ve TÜRK-İŞ’ e zarar verir hale gelmiştir. TÜRK-İŞ topluluğu içinde şube yöneticiliğinden genel başkanlığa kadar her kademede otuz altı yıl emek vermiş bir sendikacı olarak TÜRK-İŞ’ in yüksek çıkarları benim için önemlidir. Verdiğim bu önem gereği, Yönetim Kurulu içinde yaşanan problemlerin aşılmasındaki en önemli görevin bana ait olduğu inancını taşıyor, bu temenniyle TÜRK-İŞ Genel Başkanlığı’ndan istifa ediyorum. Beni TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu’na 1999 yılında Genel Mali Sekreter; 2003 yılında Genel Sekreter; 2007 yılında ve 2011 yıllarında Genel Başkanlığa seçen ve hiç bir kararımızda ve eylemliliğimizde yalnız bırakmayan TÜRK-İŞ topluluğuna teşekkür ediyorum. Verdiğimiz mücadele ve eylemlilikte birlikte olduğumuz emek ve meslek örgütleri ile eylemlerimize destek olan halkımıza teşekkürü bir borç biliyorum.”

 

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar