THY İşçileri Oturma Eylemlerini Sürdürüyor

22 Eylül günü İstanbul taksimde THY satış ofisi önünde Hava-İş üyesi direnişçi işçilerin 2.oturma eylemi yapıldı.İşten çıkarılan işçilerin geri alınması ve grev yasağı yasasının geri çekilerek grev hakkının yasal olarak yeniden tanınması talepleri dile getirildi.

22 Eylül günü İstanbul taksimde THY satış ofisi önünde Hava-İş üyesi direnişçi işçilerin 2.oturma eylemi yapıldı.

Atılan sloganlarda ve yapılan basın açıklaması konuşmalarında, İşten çıkarılan işçilerin geri alınması ve grev yasağı yasasının geri çekilerek grev hakkının yasal olarak yeniden tanınması talepleri dile getirildi.

AKP hükümetinin savaş politikaları, eğitimde gericiliğe yönelikte sloganların atıldığı oturma eyleminde provakotörlerin girişimleri de boşa çıkarıldı. İşçiler kendi besteledikleri direniş türküleriyle de, THY yönetimini eleştirerek taleplerini dile getirdiler.

2. Taksim oturma Eylemine, Belediye İş 2 nolu şb başkanı Hasan Gülüm ve belediye işçileri, TÜMTİS sendikası üyeleri, Tüm İGD li gençler ve İKD li kadınlar, Enerji-Sen sendika çalışanları, SDP üyeleri, Emek ve Özgürlük Cephesi ve Gençlik Cephesi,  Dev-Sağlık İş üyeleri, Avcılar Kültür ve Sanat derneği yöneticileri katılarak  destek verdiler. 

Emek.org.tr / 22.09.2012

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar