THY İşçilerini ITF, DHL İşçileri VE PSAKD Ziyaret Etti

149 gündür Atatürk Havaalanı Dış Hatlar önünde direnişte olan THY işçilerine direnişine  destek ziyaretleri  yapıldı. Direnişe destek amacıyla TÜMTİS sendikası üyesi DHL direnişçileri

ITF, DHL, PSAKD THY işçileri ziyaret

149 gündür Atatürk Havaalanı dış hatlar önünde direnişte olan THY işçilerine destek ziyaretleri  yapıldı. Direnişe destek amacıyla TÜMTİS sendikası üyesi DHL direnişçileri, Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi yöneticisi ve Uluslararası Taşıma İşçileri Federasyonu’na (ITF) bağlı Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin denizcilik sendikaları işçileri ziyaret etti.

Öncelikle DHL işçilerini ziyaret eden ITF’e bağlı sendikalar THY’de direnen işçilere de konuşmalar yaptı. İlk konuşmayı ITF denizcilik operasyonları yöneticisi John Canias yaptı. Canias ‘Buraya ITF olarak sizlere destek vermeye geldik. Karadeniz bölgesindeki kötü çalışma koşullarını çözmeye geldik. Sizide ziyaret edelim istedik. ITF olarak sizin mücadelenizin yanındayız. Grev ve örgütlenme haklarınızın arkasındayız.’ dedi.

Ardından söz alan Ukrayna Gemicilik sendikası temsilcisi ‘Ülkemizden tatile Türkiye’ye çok fazla geliniyor. Elbet ki Türkiye’ye gelmeyin demeyeceğiz fakat ülkemizde Türk Hava Yollarını kullanmamaları gerektiğini söyleyeceğiz. Bu direnişin arkasındayız ve destek mesajlarımızı iletiyoruz’ dedi.

Hava-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Simay Çekem ‘ITF temsilcilerine bugün verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. ITF önderliğinde yürüttüğünüz mücadelenin her zaman arkasındayız’ dedi.

Direnişe ITF’e bağlı sendikalardan İngiltere, İsrail, Rusya, Ukrayna, Romanya, Gürcistan ve Bulgaristan temsilcileri destek verdi.

Emek.org.tr

İTF, DHL İşçileri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği THY işçilerini Ziyaret Etti

DHL işçileri, ITF, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği THY işçilerini ziyaret etti

 

 

 

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar