TEKSİM İşçilerine Polis Saldırısı

TEKSİF sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan Teksim işçilerini direnişlerinin 52. Gününde çevik kuvvet saldırısına maruz kaldı. Dünyaca bilinen HUGO BOSS şirket yöneticilerinin Teksim’e yapacağı ziyaretten haberdar olan Teksim yöneticileri, günlerdir Merter’de bulunan fabrika önündeki direnişi kaldırtmak istedi.

TEKSİF sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan Teksim işçilerini direnişlerinin 52. Gününde çevik kuvvet saldırısına maruz kaldı. Dünyaca bilinen HUGO BOSS şirket yöneticilerinin Teksim’e yapacağı ziyaretten haberdar olan Teksim yöneticileri, günlerdir Merter’de bulunan fabrika önündeki direnişi kaldırtmak istedi. Direniş alanının üç tarafı çevik kuvvet ekiplerince sarılırken, işçiler alanı terketmeyeceklerini günlerdir asılı olan pankartlarının neden özellikle gerçekleşecek HUGO BOSS ziyareti öncesinde kaldırılmak istendiğini sordu.  Valiliğin “tehlikeli bölge” diyerek direnişçilerin fabrika çevresinden uzaklaştırılmak istendiğini belirten işten atılan Teksif üyesi işçilerden Mecnun Uçakçı, “Bu yapılan tamamen Hugo Boss yöneticilerinin gelişi ile ilgili. Tehlikeli bölge dedikleri şey, dünya markasına Teksim’in gerçek yüzünü göstermemizdir” dedi.

İşçilerin fabrikadan tamamen uzaklaştırılıp kamyonların arkasında görülmeyen bir yere sürgün edildiklerini dile getiren Uçakçı, “Bizleri Hugo Boss yetkililerine göstermeyerek bu durumu kapatabileceklerini zannediyorlar” diye konuştu. Yaşanan polis baskısı sonrası  yapılan basın açıklamasında Teksif Örgütlenme Daire Müdürü Asalettin Arslanoğlu, “Bugüne kadar işçilere sigorta primleri eksik ödenirken, yasal süreler dışında zorla çalıştırılırlarken sahip çıkmayan, görevini yapmayanlar bugün bütün güçleriyle işçilerin karşısına dikildiler” dedi. Mücadelelerini taviz vermeden sürdüreceklerini belirten Arslanoğlu, kendi ve çocuklarının geleceğinden vazgeçmeyeceklerini, sendikal haklarını savunmaya devam edeceklerini söyledi. 

Basın açıklaması sırasında polis ile işçiler arasında gerginlik yaşandı.1 işçiye 7 polisin müdalesi sonucu bir işçi fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

teksim-iscilerine-polis-saldirisi-2

teksim-iscilerine-polis-saldirisi-4

teksim-iscilerine-polis-saldirisi-1

teksim-iscilerine-polis-saldirisi

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar