Taksim Dayanışması: 6 Temmuz Cumartesi Gezi Parkı’nı herkese açmaya gidiyoruz

Gezi Parkı ile ilgili Yargı kararının ardından Taksim Dayanışması bir açıklama yaparak “Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.” dedi. Taksim Dayanışması, tüm yurttaşları 6 Temmuz Cumartesi günü Taksim’de olmaya çağırıyor. Taksim Dayanışması’nın […]

Gezi Parkı ile ilgili Yargı kararının ardından Taksim Dayanışması bir açıklama yaparak “Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.” dedi.

Taksim Dayanışması, tüm yurttaşları 6 Temmuz Cumartesi günü Taksim’de olmaya çağırıyor.

Taksim Dayanışması’nın açıklaması şöyle:

Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.

Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız.

Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz.

Yaşasın dayanışmamız…

Her yer Taksim her yer direniş…

TAKSİM DAYANIŞMASI

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar