Silopi halkı termik santral istemiyor

Şırnak-Silopi’de  termik santrallerin inşaatına başlanması ile başlayan TEDAŞ baskısına ve termik santrallerin doğaya ve yaşama tahribatına karşı yurttaşlar bir basın açıklaması yaptı. Silopi Sanat Sokağı’nda toplanan yüzlerce kişi “Termik santrallerin zehri yetmez gibi bir de TEDAŞ’ın baskılarının altında kaldık artık yeter” dedi. Katılan yurttaşlar adına basın açıklamasını Serdar Kayaalp okudu. TEDAŞ’ın kaçak elektrik kullanımı sebebiyle […]

Şırnak-Silopi’de  termik santrallerin inşaatına başlanması ile başlayan TEDAŞ baskısına ve termik santrallerin doğaya ve yaşama tahribatına karşı yurttaşlar bir basın açıklaması yaptı.

Silopi Sanat Sokağı’nda toplanan yüzlerce kişi “Termik santrallerin zehri yetmez gibi bir de TEDAŞ’ın baskılarının altında kaldık artık yeter” dedi.

Katılan yurttaşlar adına basın açıklamasını Serdar Kayaalp okudu. TEDAŞ’ın kaçak elektrik kullanımı sebebiyle halkın üzerinde ciddi bir baskı oluşturduğunu ifade eden Kayaalp, “Önemle belirtmek gerekiyor ki,  Silopi halkı kaçak elektrik kullanmıyor, zaten bu elektriği kullanmak halkın en doğal hakkıdır. Bu duruma sessiz kalmayacağız. Ya termik santraller kapatılacak ya da Silopi’nin sabit kurda duracak şekilde bir düzenleme olacak. Veya halkımıza bedava dağıtılacak. Halkımızın bu talepleri karşısında kararlı bir tavır sergileyeceğiz” dedi.

Eylemde “Lı ber xwe bı de Silopi”, “Ne termik ne nükleer bize Güneş ve Cudi yeter”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

Basın açıklamasının ardından yurttaşlar dağıldı.

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar