Senjüt (Greif) işçilerinden eylem

Amerikan menşeili çuval fabrikası olan Senjüt (Greif) işyerinde sendikalaşma sürecinde işyeri komitesinden bir işçinin atılması nedeniyle Hadımköy ve Samandıra’da bulunan fabrikalarda işçiler eyleme çıktı, atılan işçi geri alındı. Senjüt’te örgütlenme çalışmasını sürdüren DİSK Tekstil İşçileri Sendikası, 30 Kasım’da yetki başvurusunda bulunmuş ve firmada yetkili sendika olmuştu. Sendikalaşma sürecinde yaşanan gerilimler nedeniyle işyeri komitesinden bir işçinin […]

Amerikan menşeili çuval fabrikası olan Senjüt (Greif) işyerinde sendikalaşma sürecinde işyeri komitesinden bir işçinin atılması nedeniyle Hadımköy ve Samandıra’da bulunan fabrikalarda işçiler eyleme çıktı, atılan işçi geri alındı.

Senjüt’te örgütlenme çalışmasını sürdüren DİSK Tekstil İşçileri Sendikası, 30 Kasım’da yetki başvurusunda bulunmuş ve firmada yetkili sendika olmuştu.

Sendikalaşma sürecinde yaşanan gerilimler nedeniyle işyeri komitesinden bir işçinin işten çıkarılan işçinin geri alınması ve toplu sözleşme görüşmelerinin başlaması için yapılan eylemler sonucu atılan işçinin geri alındığı bildirildi. İşçinin Pazartesi günü işbaşı yapacağı belirtildi.

DİSK Tekstil İşçileri Sendikası’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Üyelerimizin kararlı duruşu ve sendikamızın görüşmeleri sonucunda olumlu adım atılmış ve işten çıkarılan üyemizin Pazartesi günü işbaşı yapacağı firma yönetimince ilan edilmiştir. Bu haber üyelerimiz tarafından coşkuyla karşılanmış ve üretim normal akışına dönmüştür.”

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar