Sansüre karşı Taksim’ de direniş

Yeni düzenlemeler ile internete getirilen sansür, ülkenin pek çok yerinde protesto ediliyor. 22 Şubat Cumartesi gecesi sansüre karşı Taksim’e yapılan çağrı üzerine on binlerce kişi bir araya geldi. Polisin aralıksız saldırdığı eylem, gecenin geç saatlerine kadar sürdü. 19.00’dan itibaren Taksim Meydanı ve çevresinde buluşanlara tazyikli su, biber gazı ve plastik mermi ile saldıran polis, Gezi […]

Yeni düzenlemeler ile internete getirilen sansür, ülkenin pek çok yerinde protesto ediliyor. 22 Şubat Cumartesi gecesi sansüre karşı Taksim’e yapılan çağrı üzerine on binlerce kişi bir araya geldi. Polisin aralıksız saldırdığı eylem, gecenin geç saatlerine kadar sürdü.

19.00’dan itibaren Taksim Meydanı ve çevresinde buluşanlara tazyikli su, biber gazı ve plastik mermi ile saldıran polis, Gezi Parkı’nı yine halka kapattı.

Polis saldırısına havai fişek ile karşılık veren direnişçiler Sıraselviler, Mis Sokak, İmam Adnan Sokak, Demirören ve Cihangir çevresinde sık sık yeniden toparlandı.


İstiklal Caddesi’nin giriş ve çıkış noktalarını TOMA ile kapatan Çevik Kuvvet ekipleri aralarında gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda insanı darp etti.

Çok sayıda insan yaralanırken 46 kişi gözaltına alındı. Pazar sabah saatlerinde Çağlayan Adliyesi’ne getirilen 46 kişiden 2‘si çocuk olmak üzere 3 kişi tutuklanma talebiyle sevk edilirken Veysel Beyazçiçek isimli direnişçi üzerinde ‘kızkaçıran’ olarak bilinen madde bulunduğu için tutuklandı

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar