Saldırılar İstanbul’da protesto edildi

Eğitim-Sen üyelerinin bugün Ankara’da yaptığı eyleme polisin gaz bombaları, tazyikli su ve plastik mermilerle saldırması, KESK İstanbul Şubeler Platformu tarafından protesto edildi. Eğitim-Sen üyeleri bugün Tandoğan’da toplanarak Milli Eğitim Bakanlığı önüne yürümek istemiş, Kızılay’da barikat kuran polisler azgınca emekçilere saldırmıştı. Saldırıların sonucunda iki kişi yaralanmış, çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. KESK İstanbul Şubeler Platformu adına […]

Eğitim-Sen üyelerinin bugün Ankara’da yaptığı eyleme polisin gaz bombaları, tazyikli su ve plastik mermilerle saldırması, KESK İstanbul Şubeler Platformu tarafından protesto edildi.

Eğitim-Sen üyeleri bugün Tandoğan’da toplanarak Milli Eğitim Bakanlığı önüne yürümek istemiş, Kızılay’da barikat kuran polisler azgınca emekçilere saldırmıştı. Saldırıların sonucunda iki kişi yaralanmış, çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

KESK İstanbul Şubeler Platformu adına basın açıklaması Eğitim-Sen 8. No’lu Şube Sekreteri Gıyaseddin Eğit tarafından okundu. AKP hükümetinin bugün gerçek yüzünü tüm çıplaklığıyla ortaya koyduğunu belirten Eğit şunları söyledi: “Sendikamız Eğitim-Sen, AKP iktidarının eğitim sistemini geri dönülmez bir şekilde tahrip eden poitikalarına dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da karşı durmaya ve direnmeye devam edecektir. Kamusal, demokratik, laik, eşit, parasız, bilimse, anadilde eğitim için tüm öğrencilerimiz ve halkımızla mücadele etmeyi sürdüreceğimizi bir kez daha belirterek AKP faşizminin Kızılay saldırısını protesto ettiğimizi ifade etmek istiyoruz.”

Saldırıyı lanetlediklerini bir kez daha ifade eden Eğit, “Sendikamız her zaman olduğu gibi; baskı, sindirme ve yok etme politikalarına karşı mücadelesini sürdürmeye devam edecektir. Bu daha başlangıç mücadeleye devam diyen kamu emekçileri; sınıflarda okullarda, sokaklarda taleplerini söylemekten çekinmeyecektir. Herkesi ‘İnsanca Yaşam, Demokratik Türkiye’ direnişimize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Eylem sırasında “KESK’e uzanan eller kırılır”, “Diren Kızılay İstanbul seninle”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar