ROSE TEKS İşçilerinden Eş Zamanlı Eylem

13 haftadan bu yana direnen Roseteks işçileri Köşebaşı Restaurantları önünde eş zamanlı eylemler gerçekleştirdi. Bakırköy, Beylikdüzü, Caddebostan ve Reina’da da şubeleri bulunan Köşebaşı Restaurant’ın Nişantaşı’ndaki işletmesinin önünde basın açıklaması yapmak isteyen işçiler, Teşvikiye camii önünde buluştu.

13 haftadan bu yana direnen Roseteks işçileri Köşebaşı Restaurantları önünde eş zamanlı eylemler gerçekleştirdi. Bakırköy, Beylikdüzü, Caddebostan ve Reina’da da şubeleri bulunan Köşebaşı Restaurant’ın Nişantaşı’ndaki işletmesinin önünde basın açıklaması yapmak isteyen işçiler, Teşvikiye camii önünde buluştu. SGBP Kadın Koordinasyonu, ÖDP Eş Genel Başkanı Bilge Seçkin Çetinkaya, ÇHD ve Grup Yorum üyelerinin de destek verdiği eylemde ‘’Köşebaşı’na boyun eğmeyeceğiz’’ , ‘’Hakkımızı Köşebaşı’na yedirmeyiz’’ , ‘’Köşebaşı bizi yıldıramaz’’ sloganları atıldı.

İşçiler adına açıklamayı yapan Meral Özyürek şunları söyledi: ‘’Tüm baskılara rağmen İstanbul’un 5 farklı yerinde bulunan Köşebaşları önünde aynı anda eylem yapıyor ve direnmeye devam ediyoruz. Barikatlar, biber gazları bizi yıldıramadı, yıldıramayacak. Nedim Aşkın ve Bülent Temuroğlu’nun ortağı Ali Akkaş polisleri üstümüze salarak bizleri yıldıracak ve korkutacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Çünkü bizler alın terimizin karşılığı olan haklarımızı alabilmek için haklı bir mücadele vermekteyiz. ‘’ dedi.

382 işçiyi işten çıkartan Köşebaşı restoran zinciri patronlarına ‘’Haklarımızı iade edin’’ diye seslenen Özyürek, ’’Bizler sadece işsiz bırakılmadık haklarımız ödenmediği için açlığa terk edildik. Halen bir çoğumuz işsiz ve yaşam mücadelesi veriyoruz. Emeğimizi çalan gasp eden patronlarımız bizden çaldıklarıyla restoran zincirleri açtılar. Bizden çaldıkları haklarımızı alana dek direnmeye devam edeceğiz.’’ Dedi.

Alınterlerine sahip çıkacaklarını vurgulayan Roseteks işçileri her cumartesi-Pazar 19.30-21.30 arasında restoran önlerinde haklarını aramaya devam edeceklerini vurguladılar.

Basın açıklaması SGBP Kadın Koordinasyonu adına yapılan açıklama ve Grup Yorum’un müzik dinletisinin ardından sonladı.

rosereteksiscilerinden-es-zamanli-eylem-2

rosereteksiscilerinden-es-zamanli-eylem-1

rosereteksiscilerinden-es-zamanli-eylem-grupyorum

rosereteksiscilerinden-es-zamanli-eylem-4

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar