Punto Deri işçileri Deri ve Kürk Fuarı’nda eylemdeydi

21-22-23 Kasım günlerinde CNR Fuarında gerçekleşecek Deri ve Kürk Fuarı’nın birinci gününde işten çıkarılan Punto Deri işçileri eylemdeydi. 100 günü aşkın bir süredir işe geri dönüş mücadelesi veren Punto Deri işçileri eylemlerini sürdürüyor. Fabrika önünde direnişe devam eden işçiler bu kez CNR Fuarı’nda eylemdeydi. DERİTEKS (Eski adıyla Deri-İş) üyesi işçiler CNF Fuarı’nda İtalyanca, Rusça, İngilizce […]

21-22-23 Kasım günlerinde CNR Fuarında gerçekleşecek Deri ve Kürk Fuarı’nın birinci gününde işten çıkarılan Punto Deri işçileri eylemdeydi.

100 günü aşkın bir süredir işe geri dönüş mücadelesi veren Punto Deri işçileri eylemlerini sürdürüyor. Fabrika önünde direnişe devam eden işçiler bu kez CNR Fuarı’nda eylemdeydi.

DERİTEKS (Eski adıyla Deri-İş) üyesi işçiler CNF Fuarı’nda İtalyanca, Rusça, İngilizce ve Almanca ‘Punto sendika istemiyor. İşten atıldık’ yazılı pankart açtı.

Eylem sırasında konuşan DERİTEKS Genel Teşkilat Sekreteri Hasan Uluşan, işçilerin çalışma koşullarını kamuoyuna göstermek için eylem yaptıklarını söyledi. “Sektörün parlayan yüzleri”nin burada tanıtıldığını ancak madalyonun diğer tarafında işçilerin kölece çalışma koşulları olduğunu söyleyen Ulaşan, patronların sesini çıkarmayan işçiler aradığını kaydetti. Ulaşan, işçilerin temel haklarına saygı duyulmadığını ve hakkını arayan işçilerin “terörist” ve “marjinal” diye yaftalandığını ifade ederek, daha iyi çalışma koşulları için mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti.

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar