Polis saldırıyor, halk Berkin Elvan için direniyor!

16 Haziran’da Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeği ile yaralanan ve 46 gündür Okmeydanı SSK hastanesinde tedavi gören Berkin Elvan’ın ailesinin çağrısıyla bir araya gelen eylemcilere polis önce cop ve kalkanlarla sonra gaz bombası, plastik mermi ve tazyikli su ile saldırdı. Taksim Meydanı’nda basın açıklamasının yapıldığı sırada aralarında milletvekilleri, avukatlar ve sanatçılarında olduğu eylemcilere polis cop […]

16 Haziran’da Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeği ile yaralanan ve 46 gündür Okmeydanı SSK hastanesinde tedavi gören Berkin Elvan’ın ailesinin çağrısıyla bir araya gelen eylemcilere polis önce cop ve kalkanlarla sonra gaz bombası, plastik mermi ve tazyikli su ile saldırdı.

Taksim Meydanı’nda basın açıklamasının yapıldığı sırada aralarında milletvekilleri, avukatlar ve sanatçılarında olduğu eylemcilere polis cop ve kalkanlarla saldırdı.

Cop ve kalkan saldırılarıyla eylemcileri geriletemeyen polis bu sefer saat 19:30’da Taksim Meydanı’nda gaz bombası, tazyikli su ve plastik mermi ile saldırdı.

19:30’da tazyikli su, gaz bombası ve plastik mermiyle saldıran polis çok sayıda kişiyi yaraladı. Polisin saldırısının ardından İstiklal Caddesi’ne çekilen eylemciler barikatlar kurdu. Sürekli olarak Taksim Meydanı’nı zorlayan eylemciler direnişi sürdürüyor. (22:04)

Eylemler sırasında çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

berkin-elvan-direnis-2 berkin-elvan-direnis-5 berkin-elvan-direnis-4 berkin-elvan-direnis-3 berkin-elvan-direnis-6

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar