Polis İzmir’de çadırları söktü, direnişçileri gözaltına aldı

Taksim/Gezi direnişiyle dayanışmak amacıyla İzmir Gündoğdu Meydanı’nda kurulan çadırlar bugün sabahın erken saatlerinde polis müdahalesiyle kaldırıldı, çok sayıda eylemci gözaltına alındı. Sabah saatlerinde İzmir Gündoğdu Meydanı’na iki TOMA, çok sayıda çevik kuvvet polisi ve sivil polisler geldi. Polisler direnişçilerle görüşerek çadırların kaldırılmasını istedi. Polisin isteğini kabul etmeyip direniş çadırlarını kaldırmayan eylemcilere polis müdahale etti. Kol […]

Taksim/Gezi direnişiyle dayanışmak amacıyla İzmir Gündoğdu Meydanı’nda kurulan çadırlar bugün sabahın erken saatlerinde polis müdahalesiyle kaldırıldı, çok sayıda eylemci gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde İzmir Gündoğdu Meydanı’na iki TOMA, çok sayıda çevik kuvvet polisi ve sivil polisler geldi. Polisler direnişçilerle görüşerek çadırların kaldırılmasını istedi. Polisin isteğini kabul etmeyip direniş çadırlarını kaldırmayan eylemcilere polis müdahale etti. Kol kola girerek polisin alana girmesini engellemeye çalışan direnişçiler polis tarafından gözaltına alındı.

Bir grup polisin eylemcileri gözaltına aldığı sırada diğer polisler çadırları söktü. Çadır, gıda ve çeşitli malzemeleri getirdikleri bir kamyonete yükleyen polisler, Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

Emek.org.tr

izmir-mudahale-cadirlar-kaldirildi-1 izmir-mudahale-cadirlar-kaldirildi-2 izmir-mudahale-cadirlar-kaldirildi-3

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar