OSTİM ve İVEDİK Patlamalarının 10. Duruşması Yarın

OSTİM ve İVEDİK patlamalarında hayatlarını kaybedenlerin yakınları 8 Kasım 2012 Perşembe günü, Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan dava duruşmasına ve 09:30’da adliye önünde basın açıklamasına çağırıyor. ‘Bizler Ostim’de, İvedik’te; canlarını, sevdiklerini kaybetmiş kişiler olarak; başka canların yanmamasını, başka annelerin ve babaların ağlamamasını istiyoruz.

Ostim ve ivedik patlamalarinin 10 durusması yarın

OSTİM ve İVEDİK patlamalarında hayatlarını kaybedenlerin yakınları 8 Kasım 2012 Perşembe günü, Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan dava duruşmasına ve 09:30’da adliye önünde basın açıklamasına çağırıyor. ‘Bizler Ostim’de, İvedik’te; canlarını, sevdiklerini kaybetmiş kişiler olarak; başka canların yanmamasını, başka annelerin ve babaların ağlamamasını istiyoruz. Bir araya gelerek, bu memleketin geleceği için, iş güvenliği için, sağlıklı yaşam koşulları için, kanun dışı çalışma koşullarını sona erdirmek için davalarımızın takipçisi olmaya devam ediyoruz…’ diyen Ostim ve İvedik patlamalarında hayatlarını kaybedenlerin yakınları ‘bir daha asla Ostimler-İvedikler’ olmasın dediğimiz için her ayın ilk pazar günü vicdan ve adalet nöbetimize de devam edeceğiz dedi.

İşte Çağrı:

OSTİM VE İVEDİK PATLAMALARININ 10. DURUŞMASINA DAVETİMİZDİR!..

 

Duruşmalarda herkesin birbirini sorumlu tutmasını, ne gaz şirketlerinde, ne de patlama yaşanan işyerlerinde ‘denetim görevi’ olan kurumlar tarafından hiçbir denetim faaliyetinin olmamasını dinledik. Esef, acı, elem, keder duyduk.

Sanık ve tanık ifadelerinde duyduklarımız öfkemizi daha da artırdı. Eşlerimizin, çocuklarımızın, kardeşlerimizin hayatlarının ne kadar kıymetsiz görüldüğünü dinledik. Suçluların soruşturmayı ve yargılamayı etkileyebilmek için nasıl da planlar yaptıklarını gördük.

Gaz şirketi çalışanlarından ‘sağır ve dilsiz’ bir işçi kardeşimizin, işverenlerce, nasıl hiçbir iş-işçi güvenliği önlemine bakılmaksızın yıllardır tehlikeli işler gördürüldüğünü dinledik. Yetmedi, görevli Kimya Mühendisinden denetimsizlik itiraflarına tanık olduk…

Bu duruşmada 3’üncü Bilirkişi Raporunun akıbetini ve neticelerini dinleyeceğiz, anlayacağız… Gerçek sorumluların belirlenmesi hedefine ne kadar yaklaştığımızı adalet adına göreceğiz…

Bizler Ostim’de, İvedik’te; canlarını, sevdiklerini kaybetmiş kişiler olarak; başka canların yanmamasını, başka annelerin ve babaların ağlamamasını istiyoruz. Bir araya gelerek, bu memleketin geleceği için, iş güvenliği için, sağlıklı yaşam koşulları için, kanun dışı çalışma koşullarını sona erdirmek için davalarımızın takipçisi olmaya devam ediyoruz…

“Bir daha Ostimler-İvedikler olmasın,” dediğimiz için, iş cinayetlerinde hayatlarını kaybedenlerin bizler gibi adalet mücadelesi veren aileleri ile İstanbul/Galatasaray Meydanı’nda her ayın ilk pazar günü yapmakta olduğumuz VİCDAN ve ADALET NÖBETİMİZE de devam edeceğiz.

8 Kasım 2012 Perşembe günü, Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan davamızın duruşmasına davet ediyoruz. Duruşma öncesi saat 09.30’da Adliye önünde yapacağımız açıklamaya alaka göstereceğinizi umut ediyor, katılımınızı bekliyoruz. Saygılarımızla.

OSTİM ve İVEDİK PATLAMALARINDA HAYATINI KAYBEDENLERİN YAKINLARI

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar