ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ (ÖDP): EŞİTLİK VE ÖZGÜRLÜK TEMELİNDE TÜRKİYE’Yİ YENİDEN KURMAK İÇİN 1 MAYIS’A

Ülkenin dört bir yanında direniş sesleri yükseliyor.AKP iktidarı saldırılarını yoğunlaştırdıkça, her yer iktidara karşı direniş alanına dönüyor.Yıllardır, emekçilerin, yoksulların kendi kaderi hakkında söz sahibi olamayacakları eğer sömürücü para babaları ve onlar adına ülkeyi yönetenler olmasa halkın kendi kendine hiçbir sorunu çözemeyeceği anlatıp duruldu.Halkın örgütlenmesi ve dayanışması ortadan kaldırılarak her tür sömürü ve zorbalığın kolaylıkla uygulanarak […]

odp-1-mayis-aciklamaÜlkenin dört bir yanında direniş sesleri yükseliyor.

AKP iktidarı saldırılarını yoğunlaştırdıkça, her yer iktidara karşı direniş alanına dönüyor.

Yıllardır, emekçilerin, yoksulların kendi kaderi hakkında söz sahibi olamayacakları eğer sömürücü para babaları ve onlar adına ülkeyi yönetenler olmasa halkın kendi kendine hiçbir sorunu çözemeyeceği anlatıp duruldu.

Halkın örgütlenmesi ve dayanışması ortadan kaldırılarak her tür sömürü ve zorbalığın kolaylıkla uygulanarak zengine cennet yoksula cehennem bir ülke yaratıldı.

Yıllardır süren bu suskunluk artık sona eriyor!

Emekçiler, yoksullar, işçiler, öğrenciler kendi geleceklerine sahip çıkmak için birleşiyor, direniyor! Hayatın içinden süzülen ince bir isyan dalgası her geçen gün yükseliyor.

İstanbul‘un tarihi Emek Sineması‘nın yok edilmesine karşı, Emek Bizim diyerek tarihe, toplumun hafızasına yani insanlığa sahip çıkanlar polisin zoruna, gazına karşı koymakta tereddüt etmedi.

Deba işçileri Denizli‘de 1 yılı aşkın zamandır direnişlerini sürdürmekten vaz geçmedi!

Şişecam‘da, Diyang‘ta, Koç Üniversitesi‘nde taşeron düzenine karşı mücadele edenler kazandı!

Üniversitelerde öğrenciler AKP‘nin polisine de rektörün soruşturmasına da gerici-faşist saldırılara da teslim olmadı! Ayağa kalktı.

Gerze‘de, Tonya‘da HES ve Termik Santrallere karşı toprağına ve suyuna sahipçıkanlar, yeni bir yol açıyor.

Eğitimde, sağlıkta piyasa düzeninin yıkımına, taşeronlaşmaya karşı sağlık emekçilerinin mücadelesi her geçen gün büyüyor!

İşte, Türkiye‘yi Yeniden Kuracağımız emekçilerin ve ezilenlerin kendi söz ve eylemiyle gelişen kurucu irade bu mücadelelerde birikiyor.

Şimdi, direnişin sesini 1 Mayıs‘ta bütün alanlara, sokaklara taşıyacağız!

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar