Mersin AKP zulmüne direniyor!

Gezi Parkı eylemleri sonrasında ülkenin dört bir yanına yayılan protestolar hala şiddetle bastırılmaya çalışılıyor. Bu sabah erken saatlerde Mersin’de kurulan çadırları polisin kaldırması ile başlayan olaylar şu saat itibariyle devam ediyor. Organizasyonuna Mersin’in ev sahipliği yaptığı 17. Akdeniz Olimpiyatları’nın açılışını Başbakan Erdoğan’ın yapması bahane edilerek il genelinde olağanüstü hal ilan edildi. 3 ayrı noktadan Erdoğan’ın […]

Gezi Parkı eylemleri sonrasında ülkenin dört bir yanına yayılan protestolar hala şiddetle bastırılmaya çalışılıyor. Bu sabah erken saatlerde Mersin’de kurulan çadırları polisin kaldırması ile başlayan olaylar şu saat itibariyle devam ediyor.

Organizasyonuna Mersin’in ev sahipliği yaptığı 17. Akdeniz Olimpiyatları’nın açılışını Başbakan Erdoğan’ın yapması bahane edilerek il genelinde olağanüstü hal ilan edildi. 3 ayrı noktadan Erdoğan’ın gelişini protesto etmek için bir araya gelen halkın üzerine polis plastik mermi sıktı, TOMA’lar ile saldırdı, yoğun biçimde gaz kullandı.

Sabah erken saatlerde Form Alışveriş Merkezi önünde toplanan binlerce insan ‘hükümet istifa’, ‘katil polis defol’, ‘AKP defol bu memleket bizim’ sloganları attı. Yoğun polis kuşatması altında protestoyu sürdüren eylemciler polis barikatını aşıp yürümek istediğinde müdahale çok sert oldu.

Müdahale sonrası dağılmayan eylemciler, çevik kuvvet polisleri ve TOMA’lar önünde “Durma” eylemine başladı. Polis ise eylemcilerin dağılmasını istedi. Ancak eylemciler dağılmayıp, alanda bekleyişlerine devam etti. Polis, aralıklara eylemcilere TOMA’larda su sıkıyor. Polis, eylemcilere dağılmaları konusunda anons yapıp, 15 dakika için de dağılmamaları takdirde herkesi gözaltına alacağını belirtti.

Polis müdahale etti, çatışmalar sürüyor

Daha sonra polis, eylemcilere sert şekilde yine müdahale etti. Polis müdahalesi sonrası başlayan çatışmalar devam ediyor.

22.54 itibariyle Form Alışveriş Merkezi’nde on binlerce insan sloganları ile direnişi sürdürüyor. Çok sayıda gözaltı var.

Emek.org.tr

diren-mersin

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar