Melih Gökçek’e halk, Twitter’dan cevabını verdi

Melih Gökçek’in geçtiğimiz günlerde BBC muhabiri Selin Girit’in Yoğurtçu Parkı’ndan aktardığı notlarından dolayı İngiliz ajanı ilan ederek #ingiltereadınaajanlıkyapmaselingirit etiketiyle Twitter’da kampanya başlatmasına RedHack’in çağrısıyla halk, insanlığa ve gazetecilik onuruna sahip çıkarak, #provakatörmelihgökçek etiketiyle cevap verdi. Melih Gökçek’in bir gazeteciyi elini kolunu sallayarak İngiliz Ajanı ilan etmesi ve açık hedef olarak gösterilmesi kabul edilemez bir durum […]

Melih Gökçek’in geçtiğimiz günlerde BBC muhabiri Selin Girit’in Yoğurtçu Parkı’ndan aktardığı notlarından dolayı İngiliz ajanı ilan ederek #ingiltereadınaajanlıkyapmaselingirit etiketiyle Twitter’da kampanya başlatmasına RedHack’in çağrısıyla halk, insanlığa ve gazetecilik onuruna sahip çıkarak, #provakatörmelihgökçek etiketiyle cevap verdi.

Melih Gökçek’in bir gazeteciyi elini kolunu sallayarak İngiliz Ajanı ilan etmesi ve açık hedef olarak gösterilmesi kabul edilemez bir durum olduğu gibi hukuki olarakta soruşturulması gerekiyor.

Melih Gökçek’in başlattığı etiket alt sıralarda yer alırken, halkın başlattığı etiket birinci sıraya oturdu.

BBC: Kurumumuz ve çalışanlarının hedef alınması kabul edilemez

BBC Küresel Haber Dairesi Başkanı Peter Horrocks, Türkiye’de BBC’yi ve çalışanlarını hedef alan kampanyayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

”BBC, Türkiye’de yetkililerce sürdürülmekte olan ve BBC’nin güvenilirliğine darbe vurmayı, muhabirlerini de sindirmeyi amaçlayan kampanya nedeniyle büyük kaygı duymaktadır.
İlgili Konular
Türkiye
Türkiye’deki protestoları izleyen muhabirlerimizden biri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kendisine, doğrudan adını anarak sosyal medyada saldırmasının ardından çok sayıda tehdit mesajına hedef olmuştur.
BBC ve bünyesindeki bütün gazeteciler tarafsız ve bağımsız gazetecilik ilkesine bağlıdır.
BBC muhabirlerinin bu şekilde doğrudan hedef alınması kabul edilemez.
BBC’nin yayınları konusunda kurumsallaşmış yorum ve şikâyet mekanizmaları vardır.
Türkiye’deki yetkililere bu mekanizmaları kullanmaları çağrısında bulunuyoruz.”

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar