KESK’li Kadın Tutsaklar İçin 4 Ekim’de Ankara’ya

KCK operasyonu kapsamında 15 Şubat’ta gözaltına alınan 9’u tutuklu 15 KESK’ li kadın üye ve yöneticilerinin davası yarın 13.30’da Ankara adliyesinde görülecek.

KCK operasyonu kapsamında 15 Şubat’ta gözaltına alınan 9’u tutuklu 15 KESK’ li kadın üye ve yöneticilerinin davası yarın 13.30’da Ankara adliyesinde görülecek. KCK bahane edilerek tutuklanan kadın yöneticilerin yargılanmasına dayanak gösterilen faaliyetler ise sendikal çalışmalardan ibaret. KESK’e dönük baskıların ve sendikal faaliyetlerin engellenmesinin bir aracı olarak sürdürülen yargılamaları protesto etmek için birçok ilden KESK üyeleri yarın 11’de Ankara Adliyesi önünde buluşacak.

Haklarında hazırlanan 70 sayfalık iddianamede yer alan deliller arasında örgüt özeleştirileri ve özgeçmişleri ile 3-4-17-18 Ocak’ta Diyarbakır’da düzenlendiği iddia edilen toplantılar da yer alıyor.   Toplantıya katılımın tek delili ise Diyarbakır yönündeki uçak biletleri. Operasyon sonrasında tutuklu ve tutuksuz yargılanan kadınların ortak özelliği ise kürt olmaları.

KESK’li kadın sendikacıların yargılandığı sürecin demokrasi , özgürlük ve halkların kardeşliği mücadelesine vurulmak istenen bir darbe olduğunu düşünen bir çok siyasi parti, dernek ve sendika KESK’li kadınlarla dayanışmak için yarın Ankara Adliyesi önünde olacak. olacak  ITUC (Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu),ETUC (Avrupa Sendikalar Konfederasyonu),  EPSU (Avrupa Kamu Hizmetleri Sendikaları Konfederasyonu) temsilcilerinden oluşan bir heyet de yarın davayı takip edecek.7

Emek.org.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

keskli-tutsak-kadinlar-icin-ankaraya

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar