KESK-AR TÜRKİYE EKONOMİK GÖRÜNÜM RAPORU – I YAYINLANDI

KESK Araştırma Birimi kapsamında oluşturulan İktisat Çalışma Grubu’nun hazırladığı ve ilk çalışma olan Türkiye Ekonomik Görünüm Raporu’nu yayınlandı.Türkiye ekonomisine emekçiler açısından bütünlüklü bir değerlendirme sunmayı amaçlayan raporda, ana akım medyada yer alan Türkiye ekonomisinin göstergelerinin emek dünyasındaki karşılığını ve Türkiye ekonomisindeki tehlike ele alınıyor.

kesk-ar-turkiye-ekonomik-gorunum-raporu-1

KESK Araştırma Birimi kapsamında oluşturulan İktisat Çalışma Grubu’nun hazırladığı ve ilk çalışma olan Türkiye Ekonomik Görünüm Raporu’nu yayınlandı.

Türkiye ekonomisine emekçiler açısından bütünlüklü bir değerlendirme sunmayı amaçlayan raporda, ana akım medyada yer alan Türkiye ekonomisinin göstergelerinin emek dünyasındaki karşılığını ve Türkiye ekonomisindeki tehlike ele alınıyor.

Prof.Dr. Korkut BORATAV, Prof.Dr. Hayri KOZANOĞLU, Prof.Dr. Aziz KONUKMAN, Doç.Dr. Mustafa DURMUŞ, Araştırmacı Yazar Mustafa SÖNMEZ’in oluşturduğu İktisat Çalışma Grubunun hazırladığı raporda Türkiye ekonomisinin güncel görünümü dört ana başlık altında toplanıyor. Raporda Türkiye ekonomisinin büyüme grafiği ve bu büyümenin ana kaynakları, Türkiye ekonomisinin en hastalıklı olduğu alanlardan biri cari açık ve dış kaynak bağımlılığı; siyasi iktidarların, hükümetlerin sınıfsal tercihlerinin en somutlaştığı alanlardan biri olan bütçe ve son bölüm emekçinin geçen yılının analizi, işsizlik, gelir dağılımı ve ücretler açısından bir yıl mercek altına alınıyor.

KESK-AR’ın hazırladığı
Türkiye Ekonomik Görünüm Raporu I ‘i okumak için tıklayın.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar