İzmir’de gözaltı terörü protesto edildi

İzmir’de 5 Temmuz sabahı yapılan operasyonda 17 direnişçinin gözaltına alınmasının ardından dün devrimci kurumlar bir basın açıklaması yaparak “Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz! dedi. Emek ve Özgürlük Cephesi, Halk Cephesi ve BDSP’nin çağrısıyla bir araya gelen devrimci kurumlar, 18:00’da Konak YKM önünden Eski Sümerbank’a doğru yürüdü. Yol boyunca “Devrimci irade teslim alınamaz!”, “Gözaltılar serbest bırakılsın”, […]

İzmir’de 5 Temmuz sabahı yapılan operasyonda 17 direnişçinin gözaltına alınmasının ardından dün devrimci kurumlar bir basın açıklaması yaparak “Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz! dedi.

Emek ve Özgürlük Cephesi, Halk Cephesi ve BDSP’nin çağrısıyla bir araya gelen devrimci kurumlar, 18:00’da Konak YKM önünden Eski Sümerbank’a doğru yürüdü. Yol boyunca “Devrimci irade teslim alınamaz!”, “Gözaltılar serbest bırakılsın”, “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük!”, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz!”, “Yaşasın devrimci dayanışma!” sloganları atan eylemciler, direnişçilerin 24 saatlik görüş yasağı ve gizlilik kararı olduğunu ve gözaltıların, gözaltı süresi boyunca başlarına gelebilecek her türlü saldırıdan İzmir Emniyetinin sorumlu olacağını vurguladı.

Konak Eski Sümerbank önünde yapılan basın açıklamasında 20 Haziran’dan beri devam eden operasyon ve gözaltı terörüne dikkat çekilerek, “31 Mayıs’ta başlayan halk hareketinde 4 insanımız katledilirken sorumluları mükafatlandırılıp, geleceğine sahip çıkanlar tutuklanıyor. Türkiye bir halklar hapisanesine çevrilmeye çalışılıyor. Bu amaçla da ilk hedefi devrimci ve demokratlar konularak toplumun geri kalanına gözdağı verilmeye çalışılıyor. Gündoğdu da ki çadırların 20 Haziran sabahı polis operasyonu ile dağıtılmasının ardında 24 devrimci , demokrat tutuklanarak cezaevine gönderildi.”

“Bu sabah BDSP,Emek ve Özgürlük Cephesi ile Halk Cephesi çalışanları evleri ve kurumları basılarak gözaltı terörü uygulamasına devam edildi. ”

Direnişçilerin Pazartesi sabahı Bayraklı Adliyesine çıkarılacağının duyurusu yapılarak açıklamaya son verildi.”

Emek.org.tr

gozaltilar-serbest-birakilsin-izmir

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar