İTÜ Forumu geldi, THY Genel Müdürü Temel Kotil’in katılacağı panel iptal edildi!

İstanbul Teknik Üniversitesi Forumu, Münazara ve Hitabet Kulübü’nün düzenlediği ‘Devler Liginde Girişimcilik’ adlı paneli iptal ettirdi. Panelin katılımcıları arasında MÜSİAD’ın yanı sıra, THY Genel Müdürü Temel Kotil’in de yer alması öğrenciler tarafından tepkiyle karşılanmıştı. 29 Mayıs 2012 tarihinde 305 işçinin işine son veren, grevdeki THY işçilerinin taleplerine kulak tıkayan işçi düşmanı THY Genel Müdürü’nü üniversitelerinde […]

İstanbul Teknik Üniversitesi Forumu, Münazara ve Hitabet Kulübü’nün düzenlediği ‘Devler Liginde Girişimcilik’ adlı paneli iptal ettirdi.

Panelin katılımcıları arasında MÜSİAD’ın yanı sıra, THY Genel Müdürü Temel Kotil’in de yer alması öğrenciler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

29 Mayıs 2012 tarihinde 305 işçinin işine son veren, grevdeki THY işçilerinin taleplerine kulak tıkayan işçi düşmanı THY Genel Müdürü’nü üniversitelerinde istemediklerini belirten öğrenciler Kotil’i protesto etme kararı almıştı ancak rektörlük son anda güvenlik gerekçesiyle paneli iptal etti.

itu-forum-2Panelin iptal edilmesini ‘THY işçileri ve biz üniversite gençliği ile yüz yüze gelmekten korktular’ diye değerlendiren öğrenciler, 75. Yıl Yemekhanesi içerisinde yürüyüş ile foruma çağrı yaptıktan sonra panelin yapılacağı KSB Büyük Salon’a doğru ‘THY işçisi yalnız değildir’, ‘Thy’den hesabı emekçiler soracak’, ‘Sermaye defol üniversiteler bizimdir’, ‘THY işçisi onurumuzdur’ sloganları ile yürüyüşe geçti.

KSB salonunda forum düzenlemek isteyen öğrencilere bu kez de ‘salon tatil edildi’ gerekçesiyle izin verilmedi. Bunun üzerine KSB bahçesinde öğrenciler foruma başladı.

İTÜ Forumu adına bir konuşma yapan Utku Oğul, ‘O kadar korkmuşlar ki tüm kapıları kilitleyip KSB’yi tatil ettiler. Bu okulun kapısından Temel Kotil değil, THY işçileri girebilir’dedi.

THY işçilerinden Dilek Karakaş da, ‘496 gündür direnişte, 146 gündür grevdeyiz. Haklarımızı alana dek, taleplerimiz karşılanana dek bizler sokaklarda olmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz. Çok şey istemiyoruz. Sadaka istemiyoruz, hakkımız olanı istemiyoruz’ diye konuştu.

 

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar