İsrail yedi Filistinliyi katletti

İsrail ordusunun gece saatlerinde Gazze Şeridine düzenlediği saldırıda aralarında bir Hamas komutanının da olduğu 7 Filistinli hayatını kaybetti, 7 Filistinli yaralandı. İsrail ordusu çatışmada bir askerinin öldürüldüğünü açıklandı. Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra’nın yaptığı yazılı açıklamada, Han Yunus’un doğu sınırına düzenlenen saldırıda 7 Filistinlinin öldüğü, 7’sinin yaralandığı belirtildi. Kudra, hayatını kaybeden Filistinlilerin isimlerini, […]

İsrail ordusunun gece saatlerinde Gazze Şeridine düzenlediği saldırıda aralarında bir Hamas komutanının da olduğu 7 Filistinli hayatını kaybetti, 7 Filistinli yaralandı. İsrail ordusu çatışmada bir askerinin öldürüldüğünü açıklandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra’nın yaptığı yazılı açıklamada, Han Yunus’un doğu sınırına düzenlenen saldırıda 7 Filistinlinin öldüğü, 7’sinin yaralandığı belirtildi.

Kudra, hayatını kaybeden Filistinlilerin isimlerini, Nureddin Selame Bereke (37), Muhammed Macid Musa el-Karra (23), Alaeddin Muhammed Kuveydir (22), Mustafa Hasan Ebu Ude (21), Muhammed Atallah Musabbih (25), Ala Nasrullah Abdullah Fuseyfis (19) ve Ömer Naci Müslim Ebu Hatır (21) olarak açıkladı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada ise “İsrail ordusu özel kuvvetlerininin Gazze Şeridi’nde bir güvenlik operasyonu gerçekleştirdiği sırada yaşanan çatışmada bir İsrail askeri öldü, 1 asker ise hafif şekilde yaralandı.” ifadelerine yer verildi.

İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee, düzenlediği basın toplantısında, Gazze’den İsrail’e 10 roket atıldığının tespit edildiğini, roketlerden 2’sinin Demir Kubbe isimli hava savunma sistemleri tarafından etkisiz hale getirildiğini aktardı.

Gazze tarafından ise atılan roketlerin sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları olayla ilgili daha önce yaptığı yazılı açıklamada, bir grup İsrail askerinin sivil bir araçla Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’un 3 kilometre kadar iç kısımlarına girdiğini ve Tugay komutanlarından Nur Bereke’ye suikast düzenlediğini duyurmuştu.(Dış haberler)

emek.org.tr     

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar