İşçiler BEDAŞ önünde mücadeleyi sürdürüyor

BEDAŞ’ın özelleştirilerek Cengiz-Kolin-Limak ortaklığına geçmesiyle birlikte kapının önüne konan Enerji-Sen üyesi işçiler BEDAŞ önünde bugün de eylemdeydi. İşten atılan işçilere dair DİSK heyeti BEDAŞ yönetimiyle görüştü. Yarın bir görüşme daha yapılacağı belirtildi. Özelleştirme sonrası 540 işçinin iş akitleri ortaklık tarafından fesih edilmişti. Dün BEDAŞ önünde eyleme başlayan işçiler bugün de BEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne pankartını astı. […]

BEDAŞ’ın özelleştirilerek Cengiz-Kolin-Limak ortaklığına geçmesiyle birlikte kapının önüne konan Enerji-Sen üyesi işçiler BEDAŞ önünde bugün de eylemdeydi. İşten atılan işçilere dair DİSK heyeti BEDAŞ yönetimiyle görüştü. Yarın bir görüşme daha yapılacağı belirtildi.

Özelleştirme sonrası 540 işçinin iş akitleri ortaklık tarafından fesih edilmişti. Dün BEDAŞ önünde eyleme başlayan işçiler bugün de BEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne pankartını astı. İşçiler kararlı bir şekilde “İş ekmek yoksa barış da yok”, “Enerji-Sen sokakta, hak kavgasında” sloganlarını attı.

Saat 15:30’da DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Enerji-Sen Genel Başkanı Ali Duman, Enerji-Sen Genel Sekreteri Alişan Doğan, DİSK Hukuk Dairesinden Necdet Okcan ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, BEDAŞ yönetimiyle görüşmek üzere toplantıya girdi.

Yaklaşık iki saat süren toplantının ardından bir açıklama yapan heyet, görüşmelerin genel anlamda olumlu geçtiğini ve yönetimin uzlaşmaz tutumunu sürdürmediğini belirtti. Yarın bir görüşme daha yapılacağını belirten heyet, sonucu ne olursa olsun yıllardır işte çalışan işçilerin güvenli çalışma hakları alınana kadar mücadeleye devam edileceğini belirtti.
İşçiler 3 Ağustos saat 09:00’da yeniden buluşmak üzere eylemi sonlandırdı.

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar