İran faşist şeriat düzenine karşı eylemler sürüyor

İran’da Mahsa Amina’nın katledilmesinden sonra, dünyanın birçok yerinde faşist İran yönetimini protesto eden ve halk direnişiyle dayanışma amaçlı eylemler yaygınlaşarak devam ediyor. Bunun bir örneği de önceki gün Didim Akbük’te yapılan kadın eylemiyle sergilendi.   Eylem videosu için tıklayınız…  jin, jiyan, azadi İran’da kadınların yoğun olduğu halk kitleleri, baskı ve şiddet uygulamalarına katliamlara rağmen gerici […]

İran’da Mahsa Amina’nın katledilmesinden sonra, dünyanın birçok yerinde faşist İran yönetimini protesto eden ve halk direnişiyle dayanışma amaçlı eylemler yaygınlaşarak devam ediyor.

Bunun bir örneği de önceki gün Didim Akbük’te yapılan kadın eylemiyle sergilendi.


 

Eylem videosu için tıklayınız…  jin, jiyan, azadi

İran’da kadınların yoğun olduğu halk kitleleri, baskı ve şiddet uygulamalarına katliamlara rağmen gerici iktidara karşı eylemlerini sürdürüyor. Alınan bilgilere göre en az 85 insan, bu gösterilerde polisler tarafından katledildi.

Ülkemizde de birçok yerde dayanışma ve protesto eylemleri yapılıyor. Aydın Didim ilçesine bağlı Akbük mahallesinde 3 Eylül 2022 günü kadınlar sokaktaydı.

Akbük Kadın İnisiyatifi’nin çağrısıyla protesto eylemi yapıldı. Eylem “jın, jiyan, azadi”, “women, life, freedom”, “kadın, yaşam, özgürlük”, “kadınlar barış istiyor”, “susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” sloganları eşliğinde gerçekleştirildi.

Dövizlerle İran yönetimini protesto eden kadınlar, bir mizansenle neden baskı ve zulüm gördüğünü sorguladı. >(Kaynak, AKİ kadınlarından S.P. paylaşımındandır.)

emek.org.tr

 

 

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler