İnternet sansürüne karşı yarın Taksim’e!

Birçok demokratik kitle örgütü bir araya gelerek internet sansürüne karşı yarın saat 19:00’da Taksim’e çağrı yaptı. İşte o çağrı: “Sosyal medya toplumların baş belasıdır” diyen başbakanın mesai arkadaşı cumhurbaşkanı, internete sansür yasasını onayladı. Şaşırmadık. Kendi aralarında ne kadar kavga etselerde, konu halklar, işçi-emekçiler olduğunda, emekçilerin hak ve özgürlükleri olduğunda, hemen aynı noktada buluşabiliyorlar. Bu yasayı […]

Birçok demokratik kitle örgütü bir araya gelerek internet sansürüne karşı yarın saat 19:00’da Taksim’e çağrı yaptı. İşte o çağrı:

“Sosyal medya toplumların baş belasıdır” diyen başbakanın mesai arkadaşı cumhurbaşkanı, internete sansür yasasını onayladı. Şaşırmadık. Kendi aralarında ne kadar kavga etselerde, konu halklar, işçi-emekçiler olduğunda, emekçilerin hak ve özgürlükleri olduğunda, hemen aynı noktada buluşabiliyorlar.

Bu yasayı çıkaranlara da, onaylayanlara da sözümüz; bizi burjuva medya eliyle yarattığınız karanlığa mahkum edemeyeceksiniz!
31 Mayıs’ta “Artık yeter!” diyerek ayağa kalkan milyonlar gösterdi ki; “Biz istemezsek yapamazlar!”. İktidarları, bürokratları, teknokratları, yasaları, yasadışı uygulamaları, silahları, polisleri, askerleri, mahkemeleri, tutuklamaları velhasıl tüm güçleriyle deneyip kazanamayanlar bu çıkarttıkları sansür yasasıyla da başaramayacaklar.

Sansürünüz bizi durduramaz!

22 Şubat’ta Taksim’e!

Bu daha başlangıç. Mücadeleye devam!

Demokratik Haklar Federasyonu, Devrimci Hareket, Emek ve Özgürlük Cephesi, Halk Cephesi, Kaldıraç, Mücadele Birliği, Proleter Devrimci Duruş, TKP 1920

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar