İ. Melih Gökçek’in hayal dünyası sınır tanımadı

Sürekli yazdıkları ve yaptıklarıyla bir şekilde yeniden kendisini gündem yapmayı başaran İ. Melih Gökçek’in hayal dünyası sınır tanımıyor. Gezi Parkı direnişini nereden tutsam da kötülesem hesabına giren Melih Gökçek, mizahi haber sitesi Zaytung’un yaptığı bir haberi gerçek sanarak  “Gezi Parkı’ndaki marjinal örgütlerin çadırlarından çıkan vahşet planları” adı altında paylaşımlarda bulundu. Bir süre sonra yaptığı hatanın […]

Sürekli yazdıkları ve yaptıklarıyla bir şekilde yeniden kendisini gündem yapmayı başaran İ. Melih Gökçek’in hayal dünyası sınır tanımıyor. Gezi Parkı direnişini nereden tutsam da kötülesem hesabına giren Melih Gökçek, mizahi haber sitesi Zaytung’un yaptığı bir haberi gerçek sanarak  “Gezi Parkı’ndaki marjinal örgütlerin çadırlarından çıkan vahşet planları” adı altında paylaşımlarda bulundu.

Bir süre sonra yaptığı hatanın farkına varan Gökçek, paylaşmış olduğu tweet’i hemen silme yoluna gitti ancak iş işten geçmişti çoktan. Gökçek’in attığı tweet’in ekran görüntülerini alan takipçileri sayesinde olay, oldukça kısa bir süre içerisinde sosyal medyada da yayıldı. Gökçek, aslında Zaytung’un ağına düşen ilk siyasetçi değil. Önceki günlerde de Zaytung haberlerini ciddiye alan İstanbul Valisi Mutlu da sosyal medyada paylaşılan bir haberin doğruluğunu araştırmadan provakatör olduğunu iddia ederek Zaytung’un haberlerini değerlendirmeye almıştı.

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar