HDK: ‘Rojava’daki katliama sessiz kalmayacağız, 19:00’da Taksim’e!”

Halkların Demokratik Kongresi, Rojava’da El Kaide bağlantılı çetelerin yaptığı katliamlara sessiz kalmamak için bugün saat 19:00’da Galatasaray Lisesi önünde buluşuyor. Rojova’da El Kaide bağlantılı çeteler günlerdir sivil Kürtlere saldırıyor. Halkların Demokratik Kongresi İstanbul İl  Meclisinin çağrısı: AKP’nin desteklediği, silah verdiği, lojistik sağladığı, TC kimliği verdiği El Kaide bağlantılı çeteler Halep’in Sefire ilçesine bağlı Tel Aran […]

Halkların Demokratik Kongresi, Rojava’da El Kaide bağlantılı çetelerin yaptığı katliamlara sessiz kalmamak için bugün saat 19:00’da Galatasaray Lisesi önünde buluşuyor.

Rojova’da El Kaide bağlantılı çeteler günlerdir sivil Kürtlere saldırıyor.

Halkların Demokratik Kongresi İstanbul İl  Meclisinin çağrısı:

AKP’nin desteklediği, silah verdiği, lojistik sağladığı, TC kimliği verdiği El Kaide bağlantılı çeteler Halep’in Sefire ilçesine bağlı Tel Aran ve Tel Hasıl beldelerinde yaşayan Kürtlere saldırıyor.

İlk belirlemelere göre çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere en az 50 Kürt katledildi. 350 sivil de kaçırıldı.Çeteler tarafından Tel Aran ve Tel Hasıl’daki camilerden aralıksız olarak “Kürtlerin malı ve namusu helaldir” çağrıları yaptırılıyor. Tel Aran ve Tel Hasıl beldeleri ile çevresindeki köylerde yaşayan 40 bin dolayında Kürt tehdit altında. Bu katliama sessiz kalmayacağız.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) olarak 02 Ağustos Cuma günü saat 19.00’da Galatasaray Lisesi önünde Rojava katliamına dur demek için, AKP’den ve beslemesi çetelerden hesap sormak için buluşuyoruz.

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar