HAVA-İŞ: THY YÖNETİMİ MASADAN KAÇTI

THY’de işten çıkarılan Hava-iş Sendikası üyesi işçiler, Cumartesi eylemlerininin 18. haftasında Bakırköy Meydanı’ndaydı. İşe dönüş talebini yineleyen işçiler, Toplu İş Sözleşmesi sürecinde işçileri gözden çıkardıklarını ifade eden THY yönetimine tepki gösterdi.

THY işçileri 3. hafta bakırköy

14:00’de İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda bir araya gelen işçiler sık sık ‘Direndik kazandık sıra işe dönüşte’ , ‘305 dönecek sözleşme bitecek’, ‘Ya 305 dönecek ya şarteller inecek’, ‘Fabrikalar tarlalar siyasi iktidar herşey emeğin olacak’ sloganlarını attı.

Direnişçi THY işçileri adına basın açıklamasını okuyan Enis Doğduay, anti-demokratik grev yasağına karşı yaptıkları eylemi yasa dışı, eyleme katılanları suçlu olarak göstermeye çalışan THY yönetimi beyanlarının bilirkişi raporu ile çürütüldüğünü söyledi.

THY yönetiminin toplumda saygısını ve güvenirliliği yitirdiğini belirten Doğduay, ‘THY yönetiminin Hava-iş Sendikası’na ve 305 işçiye yönelik tüm suçlayıcı iddiaları çökmüştür. Bu nedenle giderek daha saldırgan bir tutum alacağı da bellidir. Çünkü onlar koltuklarını kaybetmeme derdindedir.’ diye konuştu.

Doğduay, THY işverenin 16.01.2013 tarihinde başlayan 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi masasından kaçtığını ifade etti ve ekledi: ‘THY yönetimi daha 2. oturumda masadan kaçmıştır.

Çünkü 305 işçinin işine son vermenin haksızlığı belirgin hale gelmiştir. Çünkü, 305 işçinin işe dönüşünün masada çözülmes teklifinin haklılığından korkmaktadırlar.’

Direnişin 243. gününde Bakırköy’de yapılan eyleme Belediye-iş Sendikası 2 No’lu Şube Yönetimi ve İtfaiye Şube Yöneticileri, TKP Bakırköy, DİP, DHL işçisi, Tek Gıda-iş Sendikası, Öz Gıda-iş Sendikası, Hey Tekstil işçileri, Emek ve Özgürlük Cephesi,CHP Bakırköy İlçe Örgütü ve Şişecam işçisi de destek verdi.

Emek.org.tr

THY işçileri 3. hafta bakırköy

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar